Reklamlar

İhsan Eliaçık; Okullarda okutulan kitaplar, Işid’inkilerle aynı

İhsan Eliaçık; Okullarda okutulan kitaplar, Işid’inkilerle aynı 

Hükümet cehalete teslim oldu

İhsan Eliaçık, radikal İslamcı şiddetten başlayarak, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
– Kitapları ve yazılarıyla “Antikapitalist Müslümanlar” adlı İslamî-politik oluşumun ortaya çıkmasında etkili olan ilahiyatçı-yazar İhsan Eliaçık, son olarak Reina Katliamı ile ülkeyi kan gölüne çeviren radikal İslamcı şiddetten başlayarak, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Eliaçık’ın, Yeryüzü, Gerçek Hayat, Değişim gibi pek çok gazete ve dergide kaleme aldığı yazıların dışında, bugüne kadar okuyucuyla buluşmuş 24 kitabı bulunuyor.

»Reina Katliamı, gerek zaman gerekse mekân seçimi bakımından bir katliamdan çok daha fazlasını ifade ediyor. İslami cenahtan bir isim olarak, siz bu olayı nasıl yorumluyorsunuz?

Öncesinde yapılan kışkırtmalar, yılbaşı gecesi olması ve seküler bir eğlence mekânın seçilmiş olması bakımından bu katliam, ülkeye “Türkiye artık eski Türkiye değil, dini kesim, diğer kesimlere diz çöktürür” mesajını veriyor. Şimdi katliam IŞİD üzerinden sorgulanıyor ancak olay öncesi “yılbaşı kafirliktir” propagandası yapanlar üzerinden de sorgulama yapılması şart. Çünkü bugün Türkiye’de IŞİD gibi düşünen bir sürü insan var.

»Siz bu katliamı, dışardan bir IŞİD’çi yaptı gibi değerlendirmiyorsunuz anladığım kadarıyla?
devamı için tıkla
Reklamlar

Bakmadan Geçme!

KAPAT
İbrahim Erkal hayatını kaybetti