Hülya Avsar soruyor Yasar Nuri Öztürk canli yanini terkediyor!

4120 izlenme07 Nisan 2017
Reklamlar
Profosor yasar nuri ÖZTÜRKÜ saygı ve rahmetle aniyoruz..
Yaşar Nuri Öztürk, Bayburtlu bir anne ile Sürmeneli bir babanın çocuğu olarak 5 Şubat 1951 Pazartesi günü Bayburt'ta doğdu. Trabzon'un Sürmene ilçesinin Fındıcak köyünde büyüdü.[2] Çoğu Çaykara'da bulunan Niyazoğlu sülalesindendir. İlk eğitimini babasından Kur'an okuyarak aldı ve dokuz yaşında hâfız oldu. On yıllık klâsik medrese eğitiminden sonra hukuk ve ilahiyat tahsilini tamamladı. 12 yıl imamlık ve vaizlik yaptıktan sonra üniversiteye tekrar dönerek 1980 yılında "İslâm Felsefesi" konulu doktorasını tamamladı ve 1986 yılında aynı dalda doçent oldu. OrtadoğuBalkanlarAvrupa ve Afrika ülkeleri, ABDGüney Kore ve Japonya'da kendi alanı ile ilgili akademik araştırmalar yapan Öztürk, ayrıca Fransa'da Grenoble Üniversitesinde çalıştı. New York'ta "İslâm Düşüncesi ve Çağdaş Sûfî Düşünce" dersleri okuttu.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

221 yıldır dibine ulaşılamayn gizemli çukur Erdogana şok protesto BU KONUŞMAYI; HER VATANDAŞ MUTLAKA DİNLEMELİ Beyin Felci Öncesinde Vücudun Verdiği 8 Uyarı

Bakmadan Geçme!

KAPAT
17 Aralık Savcısından şok açıklama: Sıfırlama kayıtları montaj değil gerçek. Erdoğanın görüntüleri ve baz istasyonu kayıtları var.