Reklamlar

Hükümetin, 11 milyar liralık İşsizlik Sigortası Fonu’na dahi el koyduğunu biliyormusunuz

Hükumet 2 milyon kişiye yeni istihdam yaratacak İşsizlik Sigortası Fonu’ndaki 11 milyar liralık kaynağa el koydu. CHP konuyu Meclis gündemine taşıdı.
CHP Parti Meclisi Üyesi ve Ankara Milletvekili Necati Yılmaz, işçiler ve işsizler için kurulduğu ifade edilen fondan 2002’den bu yana işsiz kalanlara sadece 14.3 milyar lira ödeme yapıldığını hatırlatarak, Başbakan Binali Yıldırım’a “Fon’dan istihdam seferberliği için bir çırpıda 11 milyar liralık kaynağa el konulmasının gerekçesi nedir? Hükumetiniz işçiye gelirken kaşıkla verdiğini, kepçeyle geri almak mı istemektedir?” diye sordu.

CHP’li Yılmaz, Hükumetin yeni “istihdam seferberliği” için İşsizlik Sigortası Fonu’nu kullanma planını TBMM gündemine taşıdı. İşçiler ve işsizler için kurulduğu ifade edilen fondan 2002’den beri işsiz kalanlara sadece 14.3 milyar lira ödeme yapıldığını hatırlatan Yılmaz, “Bir çırpıda 11 milyar liralık kaynağa el konulmasının gerekçesi nedir? Hükumetiniz işçiye gelirken kaşıkla verdiğini, kepçeyle geri almak mı istemektedir?” diye sordu.

Hükumetin istihdam yaratmak için yatırımların artırılması gerçeğini göz önüne alıp almadığını soran Yılmaz, “İstihdam artışına yönelik bir hedef ortaya koyan iktidarınızın, çalışanların mevcut koşullarının iyileştirilmesi, iş güvenceli ve güvenli çalışma koşulları sağlanması, işin ‘insana uygun hale gelmesi’ yönünde önüne koyduğu hedefler de var mıdır?” sorusunu yöneltti.
devamı için resime tıklayınız
Reklamlar

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Ardahan şeker oğlan oyunu muhteşem oynamışlar