Ana Sayfa
21 Kasım 2017 ( 3928 izlenme )
Reklamlar

HERKESİ İLGİLENDİRİYOR ! UCUZLUYOR O Ürün Ucuzluyor

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, ucuz et için üreticiye destek vereceği, aile işletmelerine kredi, yem ve ahır desteği sağlanacağı öğrenildi.

Etin ucuza yemesi için hamle üzerine hamle yapan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, yeni bir proje daha başlatıyor. Bakanlık, 81 ildeki küçük aile işletmelerinin gelir seviyesini yükseltmek için sıfır veya düşük faizli kredi, hayvan yemi temini gibi birçok noktada destek sağlayacak. Projenin 3 yıl sürmesi planlanıyor.

Sabah'ın haberine göre ilk aşamada damızlık yetiştiriciliği yapan 25 bin işletmeye destek sağlanacak. İşletmelere 5 büyükbaş, 30 küçükbaş hayvan verilecek. Her aile işletmesinde 15'er büyükbaş ya da 75'er küçükbaş sürüleri oluşturulacak. Bakanlık, hayvanların gelişmesine ve bakımına uygun barınma yerleri konusunda da işletmeciye destek olacak. Bu kapsamda ahır yapımlarını üstlenecek. Yem temini bakanlığın kurumları tarafından sağlanacak. Kesimleri ve alımları da Et ve Süt Kurumu (ESK) yapacak.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Burhan Kuzu, Nevşin Mengü'nün sorusuna yanıt veremeyince kızdı Video Dünya'yı sallayan mucize görüntü! Arabistanda sıradan bir gece Darbenin olacağını bilen isim Erdoğan'ın hastalığını açıkladı!