Gündeme bomba gibi düşen video

8866 izlenme02 Mayıs 2017
Reklamlar


Banu Avar, 18 Temmuz 1955 tarihinde Eskişehir'de doğmuştur. Babası Mehmet Bahattin Avar Kafkasya Dağıstan Avar'lı bir beden eğitimi öğretmeni, annesi Üsküplü tam bir göçmen kızıdır. Banu Avar, sıklıkla karıştırıldığı gibi babasının ilk eşi olan öğretmen Sıdıka Avar'ın kızı değildir. Çünkü babasının 1937 yılında Sıdıka hanımdan boşandıktan sonra yaptığı ikinci evlilikten Sayın Banu Avar dünyaya gelmiştir.

Gazetecilik hayatına Süreç dergisinde başlayan Banu Avar,1980'li yıllarda Günaydın, Dünya, Vatan gazetelerinde dizi yazılar yazdı ve muhabir olarak çalıştı.

Londra City Üniversitesinde yüksek lisans yaptı. Bu arada Londra'da BBC Türkçe bölümünde radyoda çalışırken BBC televizyonu belgesel kurslarına katıldı. Ardından TRT Londra muhabirliğine getirildi.

TRT'de yayınlanan 32. Gün programının ilk yıllarında Londra muhabirliğini yaptı. Kıbrıs belgeseli, Demirkırat gibi belgesellerde yapımcı ve araştırmacı olarak görev aldı.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Meteorolojiden İstanbul ve Çok Sayıda İlimiz Kar Alarmı ERDOĞAN: MARAŞ BÖLGESİNİ RUMLARA BIRAKABİLİRİZ Gül'den AKP'yi sarsacak sözler 'Bu pislik temizlenmez' Suriyeliler vatandaşlara saldırdı

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Dilencinin üzerinden çıktı