Gündem dışı romantizm

476 izlenme25 Nisan 2017
Reklamlar

Klasisizm akımının ortaya koyduğu sağduyu ve akıl ilkesi bilimsel ve sanatsal gelişmeyi hızlandırmıştır. J. J. Rousseau, Montesquieu gibi felsefeciler, katı kurallara bağlı sistemle düşünce yönünden çatışma içine girmiştir.

Bu felsefeciler, insan hakları, özgürlük, adalet gibi konuları halkın gündemine sokmayı başarmıştır. Sonunda bu düşünceler meyvesini vermiş ve 1789’da Fransız İhtilali olmuştur. İhtilalden sonra derebeylik ve aristokrasi çökmüş; soylulara karşı yeni bir yapılanma (burjuva) oluşmuştur. Bu gelişmelerden sonra da yeni duygu, düşünce ve idealleri anlatmayı amaçlayan, sanatın ve sanatçının kurallardan kurtulup özgürleşmesini savunan romantizm akımı doğmuştur.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Adalet Bakanı’ndan Kılıçdaroğlu açıklaması: Suç işliyor Sayın Bahçeli, bunu izle, sonra konuş da millet duysun!.. Bahçeli konuştu Erdogan tersledi .. Üç Basit Malzemeyle Dökülen Saçlarınızı Geri Kazanın AKP'nin dış mihraklar argümanını 5 dakikada çürüten Prof.Dr Özgür Demirtaş Yine Muhteşem Özetledi !

Bakmadan Geçme!

KAPAT
AKP hükümetinin sattığı işletme ve fabrikalar şu şekilde: dikili ağacınız yok diyorlardı ya işte o dikili ağaçlar nasıl satılmış