Gericiler otobüs durağında bekleyen kadınlara saldırdı: Bacaklarınız görünüyor, orucumuzu bozuyorsunuz!

5051 izlenme09 Haziran 2017
Reklamlar

İstanbul Okmeydanı’nda durakta otobüs bekleyen iki kadın vatandaşın, gericiler tarafından “oruçlarını bozdukları” gerekçesiyle sözlü ve fiziksel saldırıya uğradıkları öğrenildi.

Takkeli ve cüppeli bir kişi ile yanındaki kara çarşaflı kadınlar, durakta bekleyen iki kadına, “Ayıptır ayıptır bacaklarınız görünüyor. Ramazan günü orucumuzu bozuyorsunuz. Hepiniz yanacaksınız cehennemde” diyerek sözlü ve fiziksel saldırıda bulundu.

Pirha’dan Rohat Emekçi‘nin haberine göre, Aysel Yazgıç, durakta beklerken kendisi gibi başı açık olan bir kadını sakallı ve cüppeli bir erkeğin, “Başını kapat” diyerek ikaz ettiğini, kadının da doğal olarak “Sana ne benim başımdan. Burası özgür bir ülke. Sen kendine bak, kendi etrafına bak” karşılığını verdiğini söyledi. Etraftaki çarşaflı kadınların da kendilerine söylenmeye başlamasıyla olayın büyüdüğünü ifade eden Aysel Yazgıç, başı açık olan diğer kadının kendini otobüse zor attığını, arkasından da sakallı adamın “Açın kapıları” diyerek otobüsün hareket etmesini engellemeye çalıştığını belirtti.

“Yapmışlarsa yapmışlar. İyi olmuş”

Aysel Yazgıç ayrıca yaşadıklarını şöyle anlattı:

“Orada bulunan türbanlılar da üstümüze atlamaya başladı. Hepsi bir taraftan başladılar. ‘Çocuklara tecavüz edildi vakıflarda’ diyorum. ‘Hayır açıklar yaptı’ diyor. ‘Açık olanlar yaptı’ diyor. ‘Ohh’ diyor sonra da o kadar cahil ki. ‘Yapmışlarsa yapmışlar. İyi olmuş’ diyor bu seferde. İnsanın aklı gidiyor. Böyle bir şey var mı? Yani ülkenin geldiği duruma bakın. Kimse kimseye karışamaz burası özgür bir ülke. Bu nasıl bir şey. Adamlar medyadaki yandaşları seyrede seyrede, pembe gözlükleri taka taka artık burada bizi istemiyorlar. Burası Türkiye Cumhuriyeti. Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti. Bunu herkes kafasına soksun. Yeter artık bıktık biz bunlardan. Sokaklarda her yerde yok dondurma yiyorsun kavga, bilmem ne yapıyorsun kavga. Bu nedir Allah aşkına bıktık artık. Bu duraktaki hali görseydiniz, yaşasaydınız aklınız giderdi. O kadar berbat bir durum yani. Allahım ıslah etsin ne olacak bilmiyorum.

“Durağı karıştırdı, birşey yokmuş gibi kenara çekildi”

Çocuk tecavüzleri bunlarda, kaynanasının dizinden tahrik olmak bunlarda. Kalkıp da 12, 13 yaşındaki kızlarla evlenmek bunlarda. Kalkmış hala bize, ‘açıklar şöyle yaptı böyle yaptı’ diyorlar. Yanında oturan kızlar çarşaflı, kapanmışlar hiç sesi çıkmıyor. 9, 10 tane kadın bunlarda. Kalkmış bir de bize insanlık dersi veriyorlar. Adam kendi durağı karıştırdı, hiçbir şey yokmuş gibi adam çekildi kenara takkesiyle karıştırdığı yeri seyrediyor birde “


Bunlar da İlginizi Çekebilir

KÖY YAŞAMINI SEVENLER KÖYDE YAŞAMAYI ÖZLEYENLERE HARİKA BİR FOTOGRAF ALBÜMÜ HAZIRLADIK Rasim Ozan havalimanında görüntülendi! İtalya'ya mı kaçıyor? Dünya'yı sallayan mucize görüntü! Çocukları elinden alınan annenin feryadı: Bu ülkede hukuk diye bir şey yok

Bakmadan Geçme!

KAPAT
İZMİR'DEN BAŞKANLIĞA KARŞI MUHTEŞEM CEVAP..