Reklamlar

Fransa’nın 1930’lardan kalma kanserli maden atıkları, Balıkesir’de yollara asfalt diye döşeniyor!

Balıkesir Balya’da, belediyenin yaptığı yol çalışmasında ağır metaller içeren atıklar kullanıldı. Neredeyse her sokağa serilen atıklar halkı hızlı adımlarla kansere sürüklüyor.

Balıkesir’in Balya ilçesinde, içeriğinde yüksek oranda kurşun, çinko, kadmiyum ve arsenik bulunan maden atıklarının Balya Belediyesi tarafından yol çalışmasında kullanıldığı ortaya çıktı. Ağır metallerden oluşan atıkların yağmurla birlikte içme suyuna karışmasından endişe duyan bölge halkı büyük bir tehlikeyle karşı karşıya kalmış durumda.
Balya’da yaşanan olay büyük bir çevre felaketini ortaya çıkardı. Fransa’nın kurşun ve çinko madenini işlettiği 1930’lu yıllardan kalma atıklarının, belediye tarafından yol çalışmasında kullanıldığı öğrenildi.
Kanalizasyon çalışmaları sırasında kazılan yollarda çamur oluşumunu engellemek için kullanılan bu tehlikeli atıklar Ocak ayından bu yana ilçenin tüm sokaklarını kaplamış. Bölge halkından aldığımız bilgilere göre, halkı kansere sürükleyen bu ağır metaller, okullardan öğrenci pansiyonlarının çevrelerine kadar her yere serilmiş vaziyette.
haberin devamı için resime tıklayınız
Reklamlar

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Kadınların Giydiği Kıyafetlerden Dolayı Tecavüze Uğradığını Düşünüyorsanız Fotoğrafa Dikkatlice Bakın paylaş