Ana Sayfa
15 Kasım 2017 ( 138 izlenme )
Reklamlar

FLAŞ!.. BİLİM İNSANLARI ÖMRÜ UZATACAK FORMÜLÜ AÇIKLADI...

FLAŞ!.. BİLİM İNSANLARI ÖMRÜ UZATACAK FORMÜLÜ AÇIKLADI...

Bilim insanları ömrü uzatacak besini açıkladı. Haftada iki kez bir avuç kuruyemiş tüketimi kalp damar hastalıkları riskini yaklaşık yüzde 25 oranında azaltıyor.


İngiliz medyasının haberine göre Harvard Üniversitesi bilim insanları kuruyemiş tüketiminin ayrıca inmenin yol açtığı erken ölüm olasılığını da azalttığı sonucuna vardı.

ARAŞTIRMA 32 YIL SÜRDÜ

32 yıl süren araştırmaya 210 bin hemşire ve doktor katıldı. Onlar, her 2 yılda bir diyetlerini ve hayat tarzlarını, sağlık durumundaki değişiklikler ve hastalıklarını anlatan anketi doldurdu. Bu süre içinde 14 bin 136 kalp damar rahatsızlık, 8 bin 390 iskemik kalp hastalığı ve 5 bin 910 inme vakası kaydedildi. Aralarından bazıları ölümle sonuçlandı.

TÜM KURUYEMİŞ TÜRLERİ İLE BAKLAGİLLER

Araştırmacılar, yaşamı uzatmak, kalp krizi ve inmeleri önlemek için ceviz, badem, fındık, kaju fıstığı ve Antep fıstığı gibi tüm kuruyemiş türleri ile baklagillerden olan yer fıstığının yararlı olduğunu söylüyor.

İki üç porsiyon kuruyemiş tüketiminin koroner kalp hastalığı ve damar hastalıkları gelişimi olasılığını yüzde 23 ve 15 oranında azaltıyor.

Kaynak: ajanslar

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yılmaz Özdil Binali Yıldırım'ı çıldırtacak bu yazısıyla.. kesinlikle okuyunuz Derin bir krizdeyiz, her yıl 200 milyar dolar gerekiyor Sadece 20 saniye .. İzleyin paylaşın izletin Karakol bahçesinde dehşet