Ana Sayfa
15 Haziran 2017 ( 534 izlenme )
Reklamlar

FLAŞ!.. BAKIN IŞİD NE MENEM BİR MALMIŞ!.. PUTİN: IŞİD DEDİĞİNİZ 80 BİN PARALI MİLİTAN

PUTİN: IŞİD DEDİĞİNİZ 80 BİN PARALI MİLİTAN

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ABD'li yönetmen Oliver Stone'a verdiği demeçte, IŞİD saflarında 30 bini yabancı ülkelerden paralı olarak tutulmuş 80 bin militan olduğunu söyledi.
Stone'un Showtime televizyonunda 3. bölümü yayınlanan ‘The Putin Interviews' (Putin Röportajları) adlı belgesel filminde, Putin IŞİD'in kaç militanı olduğunu açıkladı.
Putin "IŞİD saflarında yaklaşık 80 bin kişi var. 30 bini dünyanın 80 ülkesinden paralı olarak tutulan militanlar" ifadelerini kullandı.

'IŞİD'LE MÜCADELEDE İLERLEME KAYDEDİLDİ'

Teröristlerin arasında Rusya vatandaşlarının olduğunu da belirten Putin, Moskova'nın militanlara karşı yürüttüğü operasyonlar doğrultusunda IŞİD'le mücadelede ilerleme kaydedildiğini vurguladı.
Putin "Bizim pilotlarımız günde ortalama 70-120 hava saldırısı gerçekleştiriyorsa, ABD'nin öncülüğündeki koalisyon 2, 3 ya da 5 saldırıda bulunuyor" dedi.
Putin, IŞİD'in kontrolünde çok büyük bir bölgenin bulunduğunu, ancak Suriye için yaşamsal önem taşıyan çok sayıda bölgenin de örgütten kurtarıldığının altını çizdi.

kaynak:sputnik

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İNCE TEK SORUDA ERDOĞAN'I VURDU. Erdoganın peşmerge sevgisi bugünler tesadüf değil. KREDİ KARTI KULLANANLARIN DİKKATİNE... ELEKTRİK ŞİRKETLERİNE REKOR KAR!..