Ana Sayfa
05 Aralık 2017 ( 1945 izlenme )
Reklamlar

FLAŞ!.. AKŞENER TEK SORUYLA AKP'Yİ FENA VURDU!..Hadi buyur.

AKŞENER: NEDEN İRAN’A SEBZE MEYVE İHRAÇ ETMEDİNİZ


AKŞENER: SİZ SADECE BİZİ Mİ TAKİP EDERSİNİZ

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İran asıllı Türk vatandaşı Reza Zarrab'ın ABD'de itirafçı olarak mahkemede yaptığı açıklamalarla ilgili hükümete yüklendi. 

Akşener, "İran’la ticaret yaptınız, 80 milyar dolar nereye gitti? Kardeşim, nasıl gitti, nasıl göz yumdunuz? Sizin istihbarat biriminiz ne iş yapar? Ancak bizi mi takip eder?” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 5 Aralık Kadın Hakları Günü’nde kadınlarla buluştu. Akşener kadınlarla yaptığı sohbetin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayarak gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Reza Zarrab'la yaklaşık 80 milyar dolar hacimli bir işin yapıldığını öne süren Akşener;

“KARDEŞİM İRAN’A NEDEN GIDA TEKSTİL SEBZE MEYVE GÖNDERMEDİN”

“Niye İran ile alışveriş yaptın denilmiyor, ama sen niye İran'a altın üzerinden para göndermek yerine, mal göndermedin. Üreticinin yaş sebze, meyvesini göndermedin, tekstilden giyim kuşam göndermedin” diye konuştu.

80 milyar doların Türkiye'de kalmadığını, herkesin bunu kabul ettiğini sözlerine ekleyen Akşener, 

‘TÜRK MİLLETİ MAĞDURDUR’

“Şimdi burada Türk milleti mağdurdur. Türkiye kişiler adına bu davaya müdahil olmak durumundadır. Burada aldatılan, bizim üreticimizdir. Yapılan iş reddediliyor mu? Evet. İran'la ticaret yaptınız, nereye gitti 80 milyar dolar. 

Kardeşim nasıl gitti? Nasıl göz yumdunuz? Sizin istihbarat biriminiz ne iş yapar? Ancak bizi mi takip eder? Yani bizlerle ilgili mi alarm halindedir? Sonuçta Türkiye'nin öyle böyle itibarının iki paralık olduğu bir süreç yaşıyoruz şu anda. Bu itibarı düzeltecek olan sizsiniz” şeklinde konuştu.


Kaynak: DHA/ Sözcü

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

'AMERİKA'DAN MESAJ GELDİ BAYRAMLIKLARINIZI HAZIRLAYIN' Fatih Altaylı'dan AKP’ye: ‘Bize çok 'p.ştluk' yapılıyor ama siz de...’ Türk erkeginin Rus kızlara karşı kibarlıgı! ŞOK OLACAKSINIZ OKUDUKLARINIZ KARŞISINDA