Ana Sayfa
05 Kasım 2017 ( 1010 izlenme )
Reklamlar

Feto'dan olay darbe mesajı: Kurtuluş şanlı Türk ordusu subayları eli ile olacak

Fethullah Gülen: Kurtuluş şanlı Türk ordusu subayları eli ile olacaktır

FETÖ'nün mahrem imamı Özkan Durmaz, Feto'nun 15 Temmuz darbe girişimi mesajını, ByLock üzerinden şifreli dille örgüt tabanına ilettiğini söyledi: "17-25 Aralık sonrası örgütte ümitsizlik hâkimken, 2014 ortasında Fetullah Gülen ByLock'tan, 'Allah bu milletin ordusuna çok büyük bir fetih daha nasip edecek ve kurtuluş şanlı Türk ordusu subayları eli ile olacaktır' mesajını paylaştı."


Sabah gazetesinin haberine göre, FETÖ'nün emniyet yapılanmasına ilişkin soruşturmada gözaltına alınan Özkan Durmaz itirafçı oldu. Örgütün İstanbul emniyetindeki elemanlarını tek tek deşifre edip fotoğraflarından teşhis eden Durmaz, "17-25 Aralık sonrası örgütte ümitsizlik hâkimken, 2014 ortasında Fetullah Gülen ByLock'tan, 'Allah bu milletin ordusuna çok büyük bir fetih daha nasip edecek ve kurtuluş şanlı Türk ordusu subayları eli ile olacaktır' mesajını paylaştı.

15 temmuz'un yaşanmasıyla bu mesajla neyin kastedildiği anlaşılmaktadır" dedi.

Durmaz örgüt içinde "medya birimi" olarak adlandırılan bir birim olduğunu da belirterek, "Bu birim aynı zamanda örgütün işine gelebilecek, değiştirilmiş ya da uydurulmuş rüyaları motivasyon için ByLock aracılığıyla örgüte yayardı" ifadelerini kullandı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Adam haber spikeri birde .. Karma egitim fuhuş yuvasıymış L.Gültekin Canlı Yayında Verdiği Örnekle Burhan Kuzu'yu Adeta Dumura Uğrattı .. Böyle anne olmaz olsun Abdullah Gül ilk kez böyle keskin bir mesaj verdi , İŞİN İçinde Bülent Arınç ve Ahmet Davutoğlu'da var