Ana Sayfa
27 Haziran 2017 ( 1561 izlenme )
Reklamlar

Eski Bakandan tarihi itiraf! AKP'de kariyer Gülen'den geçiyordu!

AKP'nin kurucularından Yaşar Yakış, "Gülen Hareketi’ne yakın olmak, AK Parti’de siyasi kariyer yapmanın en etkili yollarından biriydi" dedi.

AKP’nin kurucu isimlerinden ve ilk Dışişleri Bakanı eski Zaman gazetesi yazarı Yaşar Yakış, BirGün gazetesinden Meltem Yılmaz’a konuştu.
2016 yılında partiden ihraç edilmesini “rahatladım, bu şekilde düşünen insanlarla aynı karede görünmek beni rahatsız eder” sözleriyle yorumlayan Yakış, FETÖ’nün siyasetteki uzantılarına dokunulmamasını ise şu sözlerle değerlendirdi:
“Gülen Hareketi’ne yakın olmak, AK Parti’de siyasi kariyer yapmanın en etkili yollarından biriydi. Belli bir tarihe kadar ‘Gülen Hareketi’nin şimdi şikayet edilen türden eylemlere bulaştığını bilmiyorduk’ demenin bir mantığı var. Fakat bunu hangi tarihte öğrendikleri konusunda bir milat ihdas edilecekse, bu tarihin 25 Ağustos 2004 olması gerekir. Çünkü o tarihte yapılan MGK toplantısında, ‘Fetullah Gülen Grubu’nun faaliyetlerine karşı alınması gereken önlemler’ başlığıyla alınan kararda, ‘ağır yaptırımlar için eylem planı hazırlanmalıdır’ ibaresi yer almaktadır. FETÖ’nün siyasi uzantılarına ileride dokunulabileceği ve şimdilik dere geçerken at değiştirmemek için ihtiyatlı davranıldığı kanaatindeyim. Ancak dokunulduğu zaman da dokunanlara zarar vermeyecek şekilde seçici davranılması ihtimali vardır.”

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Komünist Başkan: Bizde bürokrasi yok! AKP Gençlik Kolları Konferansı'nda iç savaş tehdidi 22 il İçin Şiddetli Kar Uyarısı! Hazırlıklı Olun O illerde Okullar Tatil.. İTİRAF.. Erdoğan’ın başdanışmanı: Başkana soru soramazsın, başkana ayrıcalık verdik