Erdoğanın damadının kanalından itiraf gibi açıklama..

1356 izlenme23 Nisan 2017
Reklamlar

   A haberden itiraf gibi açıklama. Cumh ur başkanının fesih yetkisi var... 


 Anayasa paketi; Başkana, Meclis'i feshetme yetkisi veriyor. Madde 116/2. Bu konuda “var-yok” diye uzun uzun tartışma yapılmasını dahi dehşetle izliyoruz. Maddede, “Cumhurbaşkanı, milletvekili seçimlerinin yenilenmesine karar verebilir” diyor.

Bu “Meclis'i feshettim, seçimleri yeniliyorum” demektir. Cumhurbaşkanı Meclis'i seçime götürdüğünde, Meclis feshediliyor ki mevcut milletvekillerinin dönemi bitiyor. Seçimler yenilendiğinde, mevcutlar feshedilmeseydi, eskiler ve yeniler aynı anda milletvekili olurdu. Hukukçu olmayan biri, bu ayrıntıyı bilmeyebilir. Hukukçu danışmanların görevi ise elbette bilmek ve uyarmaktır. Yapılan bir yanlışı doğru gibi göstermek için hukuk kurallarını ve ilkelerini yok saymak inanın kimseye ve Cumhurbaşkanına da bir fayda sağlamaz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SGK'nın Yaptığı Özel Ödemeler. MALESEF HALKIMIZ GERÇEKLERİ GÖRMEK İSTEMİYOR Bizden yıllarca saklanan Hindistan cevizi yağı mucizesi 17 Aralık Savcısından şok açıklama: Sıfırlama kayıtları montaj değil gerçek. Erdoğanın görüntüleri ve baz istasyonu kayıtları var.

Bakmadan Geçme!

KAPAT
BAKAN ALBAYRAK'A KAYIP KAÇAK BEDELİNİ SORDULAR... CEVAP?