Erdoğanın damadının kanalından itiraf gibi açıklama..

1353 izlenme23 Nisan 2017
Reklamlar

   A haberden itiraf gibi açıklama. Cumh ur başkanının fesih yetkisi var... 


 Anayasa paketi; Başkana, Meclis'i feshetme yetkisi veriyor. Madde 116/2. Bu konuda “var-yok” diye uzun uzun tartışma yapılmasını dahi dehşetle izliyoruz. Maddede, “Cumhurbaşkanı, milletvekili seçimlerinin yenilenmesine karar verebilir” diyor.

Bu “Meclis'i feshettim, seçimleri yeniliyorum” demektir. Cumhurbaşkanı Meclis'i seçime götürdüğünde, Meclis feshediliyor ki mevcut milletvekillerinin dönemi bitiyor. Seçimler yenilendiğinde, mevcutlar feshedilmeseydi, eskiler ve yeniler aynı anda milletvekili olurdu. Hukukçu olmayan biri, bu ayrıntıyı bilmeyebilir. Hukukçu danışmanların görevi ise elbette bilmek ve uyarmaktır. Yapılan bir yanlışı doğru gibi göstermek için hukuk kurallarını ve ilkelerini yok saymak inanın kimseye ve Cumhurbaşkanına da bir fayda sağlamaz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

15 Temmuz’u yazarken laikliği hedef aldı ve Fethullah'ı öve öve bitiremediği bu video ile yanıt gecikmedi. MELİH GÖKÇEGİN GÖRMEK İSTEMEDİĞİ GÖRÜNTÜLER İnsanlıgın bittigi an Canlı yayında çarpıcı iddia: Referandumda yüzde 53'ün çok üzerinde 'HAYIR' çıktı

Bakmadan Geçme!

KAPAT
1900’lerden Günümüze Paris’in Ne Kadar Değiştiğini Gösteren 21 Büyüleyici Fotoğraf