Ana Sayfa
07 Aralık 2017 ( 2689 izlenme )
Reklamlar

ERDOĞAN YUNAN TV'YE KONUŞTU... ADALAR ŞOKTA!..

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yunanistan ziyaretine ilişkin, "Yunan halkına birinci mesajım şu, bilsinler ki Türkiye Yunanistan arasında o olumsuz ilişkiler bir tarih olmuştur" dedi.

Yunanistan'ın Skai TV kanalına açıklamalarda bulunan Erdoğan, iki ülke arasındaki ilişkileri değerlendirdi.

Yunanistan ziyaretinin bugün başlayacağını anımsatan Erdoğan;

“OLUMSUZ İLİŞKİLER TARİH OLDU”

"Yunan halkına birinci mesajım şu, bilsinler ki Türkiye Yunanistan arasında o olumsuz ilişkiler bir tarih olmuştur. Şu anda aralarında yüksek düzeyli stratejik konsey anlaşmasını yapan, bunun üzerine ilişkilerini tesis eden iki ülke var. Bu iki ülke şu anda bu çalışmalara yoğunlaşarak geleceği tesis ediyor. Güven ve istikrar bizim en önemli iki ilkemiz. İki ilkeyi korumamız gerekiyor. " dedi.

“ERDOĞAN YUNAN İŞGALİNDEKİ ADALARIMIZI UNUTTU”

Milli Savunma Bakanlığı eski Genel Sekreteri Kurmay Albay Ümit Yalım “Türklerin Bizans’ı yenip Anadolu’ya girdiği Malazgirt Zaferi’nin yıldönümü anılırken, Ege’de adalarımızı işgal eden Yunanistan’ın yeni bir tahriki ortaya çıktı. Yunanlar, topraklarımıza Bizans bayrağı da asıyor.” Demişti.

“18 ADA VE BİR KAYALIK İŞGALDE”

Ümit Yalım “Ege Denizi'nde uluslararası anlaşmalara göre, Türkiye'ye ait olan 18 adayı ve 1 kayalığı Yunanistan'ın işgal ettiğini ve bu topraklara Bizans bayrağı astığını açıklamıştı.Kaynak: Ajanslar

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bahçeli'nin bu sözleri paylaşım rekorları kırıyor... ERDOĞAN ÇOK KIZACAK!.. Hem Vamp Hem de Anaç Rollerde Kendini Kabul Ettirmiş Ender Aktrislerden Neriman Köksal Ferdi Tayfurdan siyaset üzerine açıklamalar. Gökçek ve topbaş için nededi? Böyle giderse tükenecekler