Ana Sayfa
05 Nisan 2018 ( 362 izlenme )
Reklamlar

ERDOĞAN KONUŞTU... ŞİMŞEK KAYIP!..

ERDOĞAN KONUŞTU... ŞİMŞEK KAYIP!..
"ŞİMŞEK İSTİFA ETTİ Mİ"

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan'ın 'Bizi üzen arkadaşlar var' sözleri üzerine gözler Mehmet Şimşek'e çevrildi. 

Önceki gün Erdoğan, "Aramızdaki bazı arkadaşların ülkemizdeki ekonomik durumun sıkıntılı olduğuna dair açıklamalar yapacak kadar yanlışın içine düştüklerini görmek bizi üzdü" demiş ve isim vermeden bu açıklamayı yapan Mehmet Şimşek'i işaret etmişti.

ŞİMŞEK SESSİZ

Öte yandan Şimşek'in, Başbakan'a istifasını ilettiği Başbakan Yıldırım'ın devreye girerek istifayı önlediği iddia edildi. Şimşek’in de son üç günden beri kamuya açık programlar yapmayarak sessiz kalmasının eleştirilerden kaynaklandığı dile getirildi. 

Erdoğan'ın tepkisini çeken Şimşek yaptığı açıklamada şirketlerin döviz borçlarını yönetemediklerini söyleyerek şu ifadeleri kullanmıştı: 

"YAĞMUR YAĞACAK TEDBİR ALMAK LAZIM"

"Sorun reel sektörün döviz borçları. Ne yapacağız? Meşhur ABD Başkanı JF Kennedy'nin lafı var; 'çatıyı güneşliyken tamir etmek lazım.' Şu anda faizler nispeten düşük; ekonomiler büyüyor ama yağmur yağacak. Bunlar için tedbir alıyoruz. Döviz borçlanmaya sınır getireceğiz."  

KABİNEDE BAZI İSİMLER GİDEBİLİR

Reuters'ın yayımladığı üst düzey AKP yetkililerine dayandırılan bir haberde bir kabine revizyonunun olası olduğu bildirildi. Kaynaklar ve yetkililer, bazı parti yöneticileri ile kabine üyelerinin beklenen performansı gösteremediğini seçime hazırlık dışında bu nedenin de değişimi gerekli kıldığını belirtiyorlar.

Kaynak: Yeniçağ

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

"AK Parti, artık inceden Atatürkçü takılacak" İDDİA EDİYORUM BU VİDEOYA CEVAP VEREBİLECEK BİR TANE AKP YÖNETİCİSİ YOK ! Yoğurt zencefil zerdeçal tarçın karışımı (Zayıflama Diyeti) Pantolonuna dünyayı sığdıran kadın