Ana Sayfa
25 Kasım 2017 ( 4730 izlenme )
Reklamlar

Erdoğan'dan bir itiraf daha: Darbenin bastırılmasında sadece biz rol oynamadık

Erdoğan, "TSK'yı ele geçirmek isteyen çeteyi milletimizle başarısızlığa uğrattık. Bu neticeyi elde etmemizde FETÖ ihanet çetesine mensup olmayan subaylarımızın, askerlerimizin gösterdiği sağduyu ve ferasetin çok önemli rolü olduğunu biliyorum" dedi.
FETÖ'CÜ OLMAYAN SUBAYLARIN ROLÜ ÇOK ÖNEMLİ'

  • Ordumuzu daima güçlü tutmak zorundayız. Maalesef geçmişte darbe, cunta ve vesayet gölgesi sebebiyle ordumuz çok yıprandı. Ordumuz zaman zaman siyasi tartışmaların tarafı ya da hedefi haline getirildi. Bu konuda ordumuzu yönetenlerin sorumluluğu yanında onlara bu ortamı sağlayanların ihmalini de sorgulamamız gerekiyor. 15 Temmuz 2016'ta ülkemizin yöneticileri ve milletimiz dik durduğunda darbecilerin, cuntacıların ne kadar aciz, çaresiz olabileceklerini gösteren en çarpıcı örnektir. TSK'yı 40 yıllık sinsi ve ince bir planla ele geçirmek isteyen ihanet çetesini milletimizle bir gecede başarısızlığa uğrattık. Bu neticeyi elde etmemizde FETÖ ihanet çetesine mensup olmayan subaylarımızın, askerlerimizin gösterdiği sağduyu ve ferasetin çok önemli rolü olduğunu biliyorum. Aynı şekilde polislerimizin, güvenlik güçlerimizin çok önemli rolü olduğunu biliyorum. Pek çok yerde darbecilere karşı koyup, ölümü göze alıp ele geçirilen emir komuta mekanizmalarından gelen talimatlara uymayarak darbecilere direnen tüm subaylarımıza, askerlerimize buradan şahsım ve milletim adına teşekkür ediyorum. Ömer Halisdemir astsubayımız başta olmak üzere, Bülent Aydın astsubayımız aynı şekilde, bu mücadelede şehit olan tüm askerlerimize, sivil vatandaşlarımıza rabbimden rahmet niyaz ediyorum. Yaralanıp gazilik sıfatına erişen tüm askerlerimize, tüm sivil vatandaşlarımıza sağlık ve esenlik diliyorum.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

14 TEMMUZ'DA ADİL ÖKSÜZ'LE SAKARYA'DA GÖRÜŞEN BAKAN KİM? FETÖ davası hakimi FETÖ'den tutuklandı BAK SEN HELE MARMARAY NEYMİŞ ASLINDA Aykut Erdoğdu FETÖ'nün siyasi ayağıyla ilgili konuştu AKP sıraları buz kesti