Ana Sayfa
27 Eylül 2017 ( 681 izlenme )
Reklamlar

Erbilden Türkiyeye tehdit

Eski dostlar düşman oldu tüm kirli çamaşırlar,tüm gayrımeşru işler,tüm kirli pazarlıklar ortaya döküldü...Çözüm süreci adı altında neler yapmışlar neler ? PAYLAŞMAYAN KALMASIN


RUDAV: SAYIN ERDOĞAN ER KİŞİ OLUN!

RUDAV: PETROL TAŞIYAN GEMİLER KİMİN?

RUDAV: PETROLDEN GELEN PARALAR NEREYE GİTTİ?

Kuzey Irak’ta gerçekleştirilen Barzani’nin bağımsızlık referandumunun ardından AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Barzani'den bu yanlışı yapmasını beklemiyorduk, yanılmışız" ifadelerini kullanmıştı.Erdoğan’ın “Yanılmışız” çıkışına Barzani yönetiminden yanıt gecikmedi. Barzani’ye yakınlığıyla bilinen Rudaw’ın Genel Yayın Yönetmeni Rebwar Kerim Weli yazdığı yazıda Erdoğan’a seslendi. Weli "Sayın Cumhurbaşkanı, 'En kötü günlerinde yanlarında olduk. Yanılmışız' diyorsunuz. Esad sizi aldattı, Netahyahu aldattı, Obama aldattı, en son da Sayın Barzani mi? Nasıl oluyor da bu kadar kolay aldatılıyorsunuz? Hayır Sayın Cumhurbaşkanı, Kürdistan ve Başkanı Barzani sizi hiç yanıltmadı. Ama siz belki de başkanlık yolunda ihtiyaç duyduğunuz oylar için, Kürdistan halkını aldattınız." diye yazdı. Rudaw'ın resmi internet sitesinde yayımlanan “Sayın Erdoğan 'Er kişi' olun!” başlıklı yazısında Weli şu ifadeleri kullandı:


“SİZİN ALDIĞINIZ OY MEŞRU OLUYOR DA YÜZDE 92'LİK 'EVE' OYU NEDEN GAYRİMEŞRU OLUYOR” “Daha ilk günden, Kürdistan'da halkın yüzde 92'sinin desteklediği bağımsızlık referandumunu 'gayrımeşru ve rezalet' ilan ettiniz. Neden Sayın Cumhurbaşkanı? Sizin 'Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi' referandumunda aldığınız yüzde 51.4 oy meşru oluyor da Kürdistan halkının kendi kaderini tayin için verdiği yüzde 92’lik ‘Evet’ oyu neden gayrimeşru oluyor? Kürt olduğumuz için mi?” Erdoğan’ın yaptırım açıklamalarına değinen Weli yazısını şöyle sürdürdü:
“SATTIĞINIZ KÜRT PETROLÜNÜN PARALARI NEREYE GİTTİ?” “Sonra, 'vanayı kapatmakla' tehdit ediyorsunuz? Bağdat'ın itirazlarına rağmen Kürt petrolü Ceyhan'a gönderilir ve oradan gemilerle -kimindi o gemiler?- Meksika körfezine kadar dolaşırken neden kapatmadınız vanayı? Sattığınız Kürt petrolünün paraları nereye gitti? Bağdat'ın itirazlarına rağmen paralar Halkbank'a yatarken vanayı kapatmak aklınıza neden gelmedi?"


"NASIL OLUYOR DA BU KADAR KOLAY ALDATILIYORSUNUZ?" "Sayın Cumhurbaşkanı, 'En kötü günlerinde yanlarında olduk. Yanılmışız' diyorsunuz. Esad sizi aldattı, Netahyahu aldattı, Obama aldattı, en son da Sayın Barzani mi? Nasıl oluyor da bu kadar kolay aldatılıyorsunuz? Hayır Sayın Cumhurbaşkanı, Kürdistan ve Başkanı Barzani sizi hiç yanıltmadı. Ama siz belki de başkanlık yolunda ihtiyaç duyduğunuz oylar için, Kürdistan halkını aldattınız."
"MEGRİ MEGRİ'Yİ SÖYLEYEN SİZ DEĞİL MİYDİNİZ" "Şimdi, 'Bu ülkeye ihanet etti' dediğiniz Sayın Mesud Barzani'yi seçim dönemlerinde 'Başkan' sıfatıyla Kürt illerine siz davet etmediniz mi? Miting meydanlarında birlikte 'Megri Megri' söylerken Sayın Barzani 'Kürdistan Başkanı' değil miydi? Desteğine ihtiyaç duyduğunuz günlerde Ankara'da göndere çekilen Kürdistan bayrağı şimdi mi gayrimeşru oldu?” Kaynak: Cumhuriyet

ERBİL'DEN TÜRKİYE'YE ÖRTÜLÜ TEHDİT!..

BARZANİ: ABD DEVREDE

BARZANİ: ZARAR GÖRÜRSÜNÜZ

BARZANİ: TÜRKİYE İLE DİYALOGU ABD SAĞLIYOR

Kanal D’ye demeç veren Neçirvan Barzani, referandum ve Kürdistan Bölgesi ile Türkiye ilişkileri hakkında konuştu. Başbakan Neçirvan Barzani, Habur Sınır Kapısı’nın kapatılması halinde 5 milyon kişinin zarar göreceğini söyledi.

HEMEN BAĞIMSIZLIK İLAN ETMİYORUZ Neçirvan Barzani, “Referandum, Türkiye’nin milli güvenliğine tehdit değil. Bu durum yarın bağımsızlık ilan edeceğimiz anlamına gelmiyor” dedi. Habur Sınır Kapısı’nın şu anda kapatılmasının söz konusu olmadığını belirten Barzani, Habur’un yerine yeni bir kapı açılamayacağını ve kapının kapatılması halinde iki tarafın da zarar göreceğini söyledi. Başbakan Barzani, “Sınırı kapatılabilir ama sınırı kapatmak iki tarafın da çıkarına değil. Olabilecek ambargodan yaklaşık 5 milyon kişi etkilenecek” diye konuştu.

ABD DEVREDE Türkiye ile referandum konusunda farklı yollarla görüştüğünü belirten Başbakan Barzani, “ABD’li yetkililer, Türkiye Dışişleri Bakanı ile görüştü ancak bu konuda bir ilerleme yok” dedi. Kaynak: Erbil/Rudav

Demeny colour films from 1890's film 52 1890 yılına ait görüntüler renklendirilmiş

30 Ağustos 2017 0 izlenme
  

1900'lerin başında çekilmiş eski Istanbul görüntüleri

30 Ağustos 2017 0 izlenme
  1890 bir japon ailesi.. Japanese family and tea ceremony 1890's. Film 11206

30 Ağustos 2017 0 izlenme
  

1925 senesinde İstanbul'da yapılan Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluş yıl dönümü kutlama etkinlikleri. İngiliz arşivine aittir.

30 Ağustos 2017 0 izlenme
  
Demeny colour films from 1890's film 52 1890 yılına ait görüntüler renklendirilmiş

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

2 DAKİKADA 6 MİLYAR LİRALIK DİYANETİN ANLATAMADIKLARINI ANLATTI SOSYAL MEDYAYI SALLADI! Cumhurbaşkanı Başdanışmanı 'sahte mehdi' ile görüştü! Bu yöntemi kesinlikle deneyin! Sadece birkaç damlası sigarayı bıraktırıyormuş, okumakta denemkte fayda var HAVADA DUMAN!.. KALIN'DAN PEŞ PEŞE İTİRAF!..