Ana Sayfa
20 Mayıs 2017 ( 2736 izlenme )
Reklamlar

Dilipak: "Böyle giderse ne AKP, ne Erdoğan kalır"Kaynak: Dilipak: "Böyle giderse ne AKP, ne Erdoğan kalır"

Hükümete yakınlığıyla bilinen Akit gazetesi yazarı Dilipak bugünkü köşesinde "AKP kripto FETÖ'cüleri tasfiye etmez ve beklentiler karşılanmazsa ne Erdoğan ne de AKP kalır" ifadelerini kullandı.

Hükümete yakın gazetecilerden üst üste gelen iktidar eleştirilerine bir yenisi daha eklendi. AKP'ye yakınlığıyla bilinen AKİT gazetesi yazar Abdurrahman Dilipak bugünkü köşesinde Kadir Topbaş'ın damadının serbest kalmasını eleştirip, yurt dışına kaçmış olabileceğini yazdı.

Dilipak, FETÖ'cülerin AKP'den tasfiye edilmediğini vurguladığı yazısında "Eğer bu beklentiler karşılanmazsa, Allah korusun ne AKP kalır, ne Erdoğan.. " ifadeleri dikkat çekti.

İşte Dilipak'ın yazısından öne çıkanlar:

"Konu iki gün boyunca din, sosyal sorumluluk ve milliyetçilik bağlamında konuşuldu.. Önceki günkü oturum sırasında Topbaş’ın damadının yurt dışına kaçtığı haberi geldi. İnşallah doğru değildir, ama toplumda inanılmaz bir öfke var..

Bir konuşmacı STK hükümet ilişkisine değinirken, bakanlık adı da verdi, birinin karanlık ilişkisini şikâyet ediyorlar, ama o kişiyi görevden alıp bir bakanlıkta daire başkanlığı yapıyorlar. Bu sözler söylenirken orada AK Parti Genel Başkan yardımcıları da vardı.. İnsanların Erdoğan’a inanılmaz bir güveni var. Bir o kadar da büyük beklentiler var.

Söylüyorum: Bu beklentileri karşılamak çok zor. Erdoğan da nihayetinde bir insan.. Eğer bu beklentiler karşılanmazsa, Allah korusun ne AK Parti kalır, ne Erdoğan.. FETÖ’nün bütün hayali ve umudu da bu.. Kesinlikle ve mutlaka partide, kabinede ve grup yönetiminde kapsamlı değişiklikler olmalı ve bir takım şaibeli isimler yönetimden uzaklaştırılmalı..

Bu işin şakaya gelir yanı yok.. Üst düzey FETÖ’cü kriptolar ve onları koruyanlar tasfiye edilmeli, görevden alınan ve tutuklanan, gerçekte ise tutuklanmayı gerektiren suçu olmayanların tutuklanması ve görevden alınmasını tezgahlayan insan kaynakları yöneticileri ve müfettişler, idari amirler yargı sürecini sulandırdıkları için görevden alınıp cezalandırılmalı..."

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Sibel Üresin: Cinsel ilişki namazdan da önemlidir Dinlerken şok olacaksınız.. kafirlerin çocuklarını öldürebilirsiniz diyor Cahil İnsanları Bir Çırpıda Tanımanız Için Bilge Konfüçyüs’ün Şu 8 Altın Sözünü Unutmayın Başkanlık gelirse ne olur iste cevabı