Ana Sayfa
01 Kasım 2017 ( 3241 izlenme )
Reklamlar

DİKKAT.. araç sahipleri kesinlikle okuyun.. Araç sahiplerine önemli uyarı

DİKKAT!.. ARAÇ SAHİPLERİNE ÖNEMLİ UYARI..CAM FİLMİ OLAN ARAÇ MUAYENEDEN GEÇEMEYECEK

Cam filmi yasağı Resmi Gazete'de yayımlanmasının ardından bir düzenleme de araç muayene istasyonlarında yapıldı. 

Yapılan düzenlemeye göre, cam filmi ve sonradan boyanmış camların 'ağır kusur' kapsamına alındı.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın belirlediği standartlarda araç muayene hizmeti veren TÜVTÜRK, cam filmi ve sonradan boyanmış camlar ile ilgili düzenleme hakkında araç sahiplerini uyarıyor.

HAFİF KUSURDAN AĞIR KUSURA

Kusurlar tablosunda yapılan güncellemeye göre daha önce ‘Hafif Kusur’ olarak değerlendirilen filmli camlar ve sonradan boyanmış camlar ‘Ağır Kusur’ olarak değerlendirilecek ve bu araçlar muayeneden geçemeyecek.

TÜVTÜRK tarafından yapılan açıklamada şunlar kaydedildi;

"UYARI"

"TÜVTÜRK, muayene hizmetinin daha hızlı ve sağlıklı bir biçimde gerçekleştirilebilmesi amacıyla araç sahiplerini cam filmi ve sonradan boyanmış camlar ile ilgili gerçekleşen düzenleme konusunda uyardı." 

AĞIR KUSUR"
Image result for tüvtürk
"Buna göre, daha önce ‘Hafif Kusur’ olarak değerlendirilen araç cam filmleri ve sonradan boyanan camlar yeni düzenleme ile ‘Ağır Kusur’ sayılacak. Bu araçlar, araç muayenesinden geçemeyecek. Cam filmi ve sonradan boyanmış camı bulunan araç sahiplerinin, araçlarını orjinal haline getirerek muayeneye gelmeleri gerekmektedir."

kaynak:yeniçağ


Atatürk'le ilgili olay yazı! Herkes bunu konuşuyor paylaş oku okut
Ankara kulislerinde, AK Parti'nin son zamanlarda Atatürkçülüğe ağırlık verdiği yorumları yapılıyor. Hatta konu üzerinden tartışmalar yaşanıyor. Hürriyet yazarlarından Gülse Birsel de bugün 'Yeni başlayanlar için Atatürkçülük' başlıklı bir yazı kaleme aldı. Birsel, "Bazıları geç anlar. Onun için vatana, millete bir hizmet olarak, yeni başlayanlar için bir Atatürk’ü anlama, daha yakından tanıma rehberi yaptım." ifadelerini kullandı10 Kasım'sa sayılı günler kala Atatürkçülük üzerinden yapılan tartışmalara Gülse Birsel de kendi üslubuyla katıldı.

Birsel bugünkü köşesinde, Atatürk'ü anlama rehberi yaptı. "Bazıları geç anlar. Onun için vatana, millete bir hizmet olarak, yeni başlayanlar için bir Atatürk’ü anlama, daha yakından tanıma rehberi yaptım. Kendisinin meşhur bazı sözleri ve altlarında bu sözlerin acizane şahsıma ait açıklamaları var. Zira Atatürkçülük sadece lafla olmaz, aramıza yeni katılanların fikirleri de anlayıp, ona göre hareket etmesi lazım, değil mi efendim?" diyen Birsel tek tek yapılması gerekenleri yazdı.

Birsel, "Ülkenin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e ve fikirlerine rüzgârlar öyle estiği için uzak görünmeyi tercih edenler, ismini hiç veya tam olarak telaffuz etmemeye azami özen gösterenler, yokmuş, öyle biri hiç olmamış gibi davranmaya çalışanlar, aleyhinde konuşanlar, ailesine çamur atanlar, tarihi çarpıtanlar, iftiracılar, hatta utanmadan küfür ve hakaret edenler... Öfkelendik filan ama, bunların önünde sonunda rezil, acınası durumlara düşeceği, Türkiye Cumhuriyeti bünyesinin, milletin bunları kabul etmeyeceği de belliydi." ifadelerini kullandı.

Gülse Birsel, "Atatürkçülüğü herkese tavsiye ederiz. Atatürk ferahlatır, özgürleştirir, beyni dinç, zekâyı aydınlık tutar, tembelliğe, miskinliğe, taassuba, yalancı şeyhlere-dervişlere, kiraya verilmiş akıllara karşı panzehirdir." diyerek yapılacaklar listesini sıraladı.


Birsel'in yazısındaki ilgili bölüm şöyle:

"Konu halk açısından gayet net, hep netti. Ama bir de medyadan takip ettiğim, Atatürk’ü yeni keşfeden figürler, kanaat önderleri, gazeteciler var.

Siyaset de son günlerde daha sık Atatürk demeye başladı, Allah’ım bu bir rüya mı? Fevkalade, bravo, işte böyle.

Ama tabii sadece Atatürk demekle de olmaz. Ne demişti ülkenin kurucu lideri? “Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu kâfidir...”

Bazıları geç anlar. Onun için vatana, millete bir hizmet olarak, yeni başlayanlar için bir Atatürk’ü anlama, daha yakından tanıma rehberi yaptım. Kendisinin meşhur bazı sözleri ve altlarında bu sözlerin acizane şahsıma ait açıklamaları var. Zira Atatürkçülük sadece lafla olmaz, aramıza yeni katılanların fikirleri de anlayıp, ona göre hareket etmesi lazım, değil mi efendim?

- “Öğretmenler! Cumhuriyet sizden düşünceleri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller ister.”

Yazar burada “Bizim ezberci, baskı altında, soru sormayan, ezik, biatçı nesillere değil, tam tersine, özgür, araştıran, bilim yapan bireylere ihtiyacımız var” diyor.

- “Hiçbir şeye ihtiyacımız yok, yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır; çalışkan olmak!”

Lider burada “Miskin miskin oturmayın, torpil istemeyin, güçlüye yandaşlıkla bir yere gelmeyi ümit etmeyin, çalışın, bileğinizin hakkıyla başarın ve bunu yapanların yükseleceği bir sistem kurun kardeşim” demek istiyor."
Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İlgisiz Gelinle Sırnaşık Damat Evlenirse... :)) ÇOK ÖNEMLİ!!! LÜTFEN OKUYUNUZ VE OKUTUNUZ Böyle anne olmaz olsun Karpuz Çekirdeklerini Ayıklayıp Kaynatın - Faydalarını Duyunca Şaşıracaksınız