Ana Sayfa
12 Haziran 2017 ( 3153 izlenme )
Reklamlar

Depremden önce Doğa Ana’nın verdiği şaşırtıcı işaretler

Eski CHP Milletvekili Melda Onur’un depremden önce paylaştığı yılanların çoğaldığı uyarısı doğanın depremi önceden haber verdiği işaretler olarak yeniden gündeme geldi.

Saat 15.28’de Ege Denizi’nde meydana gelen deprem İzmir ve civar iller ile İstanbul’da şiddetli bir şekilde hissedildi. Eski CHP’li vekil Melda Onur’un depremden 2 saat önce Twitter hesabından yaptığı deprem uyarısı ise sosyal medyada geniş yankı buldu. Melda Onur, depremden 2 saat önce yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

Yılanlar ile depremin ilgisi var mı?
CHP eski Milletvekili Melda Onur, İzmir depreminden iki saat önce Twitter hesabından şehir merkezlerinde artan yılanlara dikkat çekerek, “Deprem uyarısı” yaptı. Peki ama deprem ile yılanların bir ilgisi var mı?

Doğanın depremi önceden haber verdiği bazı işaretlere Jeofizik Mühendisi Profesörü Ahmet Ercan şöyle yanıt verdi:

“Canlılar beyincik kısımlarıyla depremden önce çıkan küçük titreşimler ve elektromanyetik dalgaları duyarlar. Baş küçüldükçe depreme olan duyarlılıkları da artar. Dişilerin beyincikleri erkeklere göre daha büyük olduğu için, insanda da böyledir, depremi daha iyi hissederler. İnsanda eklemlerde, diz ve dirseklerde ağrılar olur; göz ağırlaşır, göze bastırma hissi uyanır, şakaklar migren gibi ağrır. Kadınlarda göğüs, kalça, baldırlarda hassasiyet oluşur, gebelerde çocuk tekmelemeye başlar, insan, kedi köpeklerde erken doğum görülür.

Depremden yarım saat önce ‘Dokunma Bana Çiçeği’ kapanır

Dokunmabana çiçeği depremden yarım saat önce kendiliğinden kapanır. Kavak ağaçlarının yaprakları yarım saat önceden sanki rüzgar esiyormuş gibi kıpraşmaya başlar. Tüm doğa uyarır, haykırır.

Depremden 1 saat önce tavuklar çığrışır; kuşlar deprem bölgesinden kaçar

Kümes hayvanlarında sanki tilki, çakal, gelincik girmiş gibi çığrışma başlar, kümesten kaçmak isterler. Kuşlar öbekler halinde bağrışarak deprem olacak bölgeden uzaklaşır. Yapılan bir araştırmaya göre köpeklerde uluma başlar, felaket geliyor, dayanışma içinde olalım çağrısıdır bu. Kediler ev dışına saklanır, yavrularını taşır. Güvenli bir yere kaçışır. Kırlangıçlar yönsüz şekilde yuvalarından çıkar ve kaçışır. Leylekler lakalak diye bağrışarak tüm canlıları yaklaşan felakete karşı uyarmaya çalışırlar

Yılanlar depremden 2-3 gün önceden ortaya çıkar; yengeçler karaya çıkar.


Yılanlar 2-3 gün önceden ortaya çıkar. Köstebek, kirpi, fare gibi yeraltı hayvanları yer yüzüne çıkar. Yengeçler kıyıya kaçar. Akrepler dolar. Fareler, sincaplar elektrik direklerine çıkmak ister.

Depremden 1 hafta önce kırmızı balıklar çoğalır

Deprem olacağı hafta denizlerin derinliklerinde yaşayan kırmızı balıklar yüzeye yaklaşırlar, bu nedenle de çok sayıda yakalanırlar. En çok hissedenler balıklar, özellikle de yılan balıklarıdır. Denizde ortadan kaybolurlar ve saklanırlar. Suların kimyası değişir. Canlılarda deprem öncesi çiftleşme duyguları artar.

Depremden 1 yıl önce ağaçların dalları kızarır

Deprem olacağı yıl ağaçların gögüsleri ve dalları kızarır. Çok fazla çiçek açar, bol meyve verir.

Doğanın felaket geliyor uyarısı

Tüm bunlar doğanın felaket geliyor, uyarısıdır. Yıldızlar daha yakınmış gibi görünür çünkü iyon yoğunluğu artar. CHP eski Milletvekili Melda Onur’un mesajları çok isabetli doğru bir uyarıdır. (Hürriyet)

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

MECLİSTE DOKUNULMAZLIK ŞOKU... Meclis başkanının Kılıçdaroğlundan özür diledigi görüntüler Sünnetin 6000 yıllık kökeni … The root of the 6,000-year-old circumcision ... Tam bir şifa kaynağı! Büyük ilgi görüyor,