Ana Sayfa
08 Haziran 2017 ( 821 izlenme )
Reklamlar

Darbe gecesi Ankara Emniyet’in önünde sivillere silah mı dağıtıldı?

Ankara’da geçtiğimiz tartıştığı traktör sürücüsünü seri atış yapabilen MP-5 ile öldüren Mustafa Maraş için hazırlanan iddianamede skandal ifadeler yer aldı. Cinayette satışı yasak silahı kullanan Maraş, savunmasında “Silahı 15 Temmuz darbe gecesi Ankara Emniyet’in önünde dağıtmışlardı” dedi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianameyle, 15 Temmuz gecesi Ankara Emniyet Müdürlüğü tarafından sivillere ağır silah dağıtıldığı iddiasını yeniden Meclis gündemine taşındı.

CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya verdiği soru önergesinde, 15 Temmuz gecesi Emniyet’e kayıtlı silah envanterinde ne kadarlık kayıp silah olduğunu sordu.

15 TEMMUZ GECESİ TSK VE EMNİYET ENVANTERİNDE KAYITLI KAYIP SİLAH SAYISI KAÇTIR?

İçişleri Bakanı Soylu’ya yanıtlaması istemiyle verdiği önergede, CHP’li Erdem şu soruları yöneltti:

1. 15 Temmuz darbe girişiminin yaşandığı gece sivil vatandaşlara Emniyet birimlerince tarafından silah dağıtıldığı iddiası doğru mudur?

2. 15 Temmuz gecesi Emniyet’e kayıtlı silah env​anterinde bir eksilme söz konusu mudur? Darbenin ardından Ankara Emniyet Müdürlüğü envanterindeki kayıp silah sayısı nedir?

3. 15 Temmuz gecesi, ‘TSK ve Emniyet teşkilatı envanterinde kayıtlı’ kayıp silah ve askeri malzeme sayısı kaçtır? Bu silahların marka ve modelleri nedir?

15 TEMMUZ GECESİ AĞIR SİLAHLARLA POZ VEREN OSMANLI OCAKLARI ÜYELERİNE SORUŞTURMA AÇILMIŞ MIDIR?

4. Ankara Emniyet Müdürlüğü’nün envanterine kayıtlı olup darbe girişiminin yaşandığı gece sivil vatandaşlara kimlik göstermek suretiyle dağıtılan silah sayısı nedir?

5. 15 Temmuz gecesi Ankara'nın çeşitli yerlerinde uzun namlulu silahlarla fotoğraf çektiren Osmanlı Ocakları'na mensup kişilere herhangi bir soruşturma açılmış mıdır?

6. Emniyet’in envanterindeki kayıp silahları bulma amacıyla 15 Temmuz’un ardından operasyon düzenlediği iddiası doğru mudur?

7. İddialar doğruysa, 15 Temmuz gecesi dağıtılan silahlarla cinayetlerin ve yeni adli vakaların yaşanmaması amacıyla herhangi bir çalışma yapılacak mıdır?

EREN ERDEM

KAYNAK GERÇEK MUHABİR


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ONLAR KONUŞUR AK PARTİ YAPAR.. REKOR KIRACAK VİDEO .. İZLEMEYEN PAYLAŞMAYAN KALMASIN Bu yöntemi kesinlikle deneyin! Sadece birkaç damlası sigarayı bıraktırıyormuş, okumakta denemkte fayda var Nijerya, Türkiye'den gelen silah yüklü gemiye el koydu Yılmaz Özdil’den çok konuşulacak sözler: Tayyip Erdoğan referandumu iptal ettirirse şaşırmayın!