Ana Sayfa
14 Kasım 2017 ( 517 izlenme )
Reklamlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, parti içi tasfiye sürecinde yeni hedefini belirledi. Büyük tasviyeler geliyor

İstanbul’u kazanan, Türkiye’yi kazanır” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul'da yapılacak kapsamlı tasfiye süreciyle bizzat ilgileniyor.

Hürriyet'te yer alan habere göre, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı’nın değiştirilmesiyle başlayan operasyonun yeni yılın başında, hem il başkanlığı hem de ilçe başkanlıkları düzeyinde devam edeceği belirtiliyor. Bunun kesin tarihini, partinin İstanbul il kongresini ne zaman yapacağı belirleyecek. Önce ilçe kongreleri tamamlanacak ardından da il kongresinin tarihi belli olacak.4

İstanbul'da 39 ilçe başkanının en az üçte birinin değiştirileceği öne sürülüyor.

Çalışmalar tamamlandığında, AKP’de istifa ettirilen il başkanı sayısının toplam 28-30’e ulaşacağı belirtiliyor.

Ahmet Davutoğlu’unn başbakanlığı döneminde göreve getirilen AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci’nin durumu da tartışılıyor. Erdoğan’ın, Temurci ile yola devam etmeyeceği öne sürülüyor.

SEÇİM KABİNESİ

AKP kulislerine göre Erdoğan, seçimlere ‘yenilenmiş parti yönetimi ve yenilenmiş kabine’ ile girmeyi tercih edecek. Bu nedenle de büyük kongre ilkbaharda yapılacak. Partinin MKYK’sı ve genel başkan yardımcılarının bir kısmı değişecek. Bunu, kabine değişikliği izleyecek ve partiyi seçime götürecek, ‘seçim kabinesi’ oluşturulacak.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ATATÜRK,NEDEN KENDİ PARASIYLA İRAN'DAN TOPRAK SATIN ALDI ? Isınma faturasında yüzde 30 tasarruf için bunları yapın İsmail Saymaz, fazla konuşmadı; yine 2 cümlede lafı gediğine oturttu BU BİR İLK HİÇ BİR YERDE GÖREMEYECEĞİNİZ GÖRÜNTÜLER. Atanın Tabutunun Açıldığı Gün