Ana Sayfa
09 Kasım 2017 ( 863 izlenme )
Reklamlar

Çok önemli bir faydası var.

Balık Omega-3 bakımından zengin bir besin olurken, balık kılçığı isekalsiyum ve fosfor mineralleri bakımından oldukça zengindir. Balık kılçığının bünyesinde barındırmış olduğu kalsiyum ve fosfor kemiklerin güçlenmesine olanak sağlarken, kemiklerin dayanıklılığını arttırıyor ve kemik erimesi gibi ciddi sorunların önüne geçilmesini sağlıyor. Bu nedenle kemikleri ile ilgili problemleri olan hastalara balık etinin kılçıkla birlikte yenmesi öneriliyor.

Her balık elbette ki kılçığı ile birlikte tüketilmez ancak somon, ve sardalya gibi konserve balıklar yumuşak kılçıkları ile birlikte tüketilebilir. Ayrıca hamside küçük bir balık olduğu için kılçıkları ile birlikte tüketilebilir.

Balık tüketimi kalp hastalıklarını, felci, astımı, şeker hastalığını, kolesterolü, prostat kanserini önlemekte, kırışıkları azaltmakta ve kemikleri güçlendirmektedir.


GÖZ SAĞLIĞI İÇİN HAMSİ KILÇIĞI


Yıkanmış hamsi kılçıklarını haşlayın ve suyunu süzün. Suyu iyice süzüldükten sonra fırında bir süre kurutun. Kuruttuğumuz kılçıkları robottan geçirin ve üzerine tuz katıp karıştırın. Cam kavanoza koyun. çorbalarınıza, yemeklere çay kaşığı ile koyun, afiyet olsun.


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

DEV KÖPRÜ TACAMONUN ÇÖKÜŞÜ ERDOĞDU'DAN, ERDOĞAN'A; SEN KİMSİN? "Destan yazdı" denilen polisler FETÖ'cüymüş Sultan Vahdettin İstanbul'un Anahtarını İngilizlere verirken çekilen görüntüler