Ana Sayfa
28 Kasım 2017 ( 621 izlenme )
Reklamlar

Çocuklarınızdan uzak tutun.. oku paylaş okut çocuklarımızı koruyalım

Diyet yapanların sık olarak tercih ettiği pirinç patlakları, irlanda’da yapılan bir araştırmaya göre; İçinde sağlık sorunlarını tetikleyen 3 önemli madde bulundu. Sağlığı ciddi anlamda tetiklediği kanser ve böbrek hastalıklarını beraberinde getirdiği ortaya çıktı. İçinde barındırdığı Arsenik, Akrilamid ve Kadmiyum maddeleri kemik hastalıklarına kadar ciddi sağlık sorunlarının yaşanmasına neden oluyor.

Çok tüketilmesi halinde Akrilamid maddesi kanser hastalığına davetiye çıkarıyor ayrıca bu maddenin birçok gıda da yer aldığı uzmanlar tarafından belirtildi.

hazır patlamış mısır
BEBEKLERDE ZARARI BÜYÜK
Queen’s Üniversitesi’nden bir grup araştırmacının yaptığı çalışma gıdadaki arsenik tehlikesini gözler önüne serdi. Sütle beslenen bebeklerde tehlikeli seviyelerde organik olmayan arseniğe rastlandı.

GELİŞİM VE ZEKAYI ETKİLİYOR
Araştırma heyetine başkanlık eden Prof. Andy Meharg, “Arsenik bebeklerin gelişimini, zekâsını ve bağışıklık sistemini etkiliyor ve bunlar zararlarından sadece birkaçı. Araştırma, piyasada satılan bebek krakerlerinin dörtte üçünün izin verilen oranın üzerinde arsenik içerdiğini ortaya çıkardı” diye konuştu.

Hazır patlamış mısır arsenik içeriyor
BİR YILDIR ÖNLEM ALINMADI
Avrupa Komisyonu, Ocak 2016’da, birçok çocuğun tükettiği pirinç ve pirinç içeren gıdalardaki azami organik olmayan arsenik miktarına yönelik bir genelge yayımlamıştı. Ancak Prof. Meharg ve ekibi bu adıma rağmen pirinç içeren atıştırmalıkların daha güvenli hale gelmediğini açıkladı. Bilim insanlarına göre, Yönetmeliğin yayımlanmasından sonra çok fazla bir şey değişmedi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

"Hiç sağa sola kaçmaya gerek yok. Haysiyetli bir adamsan gereğini yapacaksın, nokta." BOMBA AYRINTI AKP'li vekil darbe öncesi Genelkurmay'da çıktı Bekir Erdoğan'ı peygamber ilan etti Kılıçdaroğlu'nu alçak! Cumhurbaşkanı Erdoğan, parti içi tasfiye sürecinde yeni hedefini belirledi. Büyük tasviyeler geliyor