Ana Sayfa
07 Kasım 2017 ( 13767 izlenme )
Reklamlar

çocuklarınızdan uzak tutun.. oku paylaş okut çocuklarımızı koruyalım

Diyet yapanların sık olarak tercih ettiği pirinç patlakları, irlanda’da yapılan bir araştırmaya göre; İçinde sağlık sorunlarını tetikleyen 3 önemli madde bulundu. Sağlığı ciddi anlamda tetiklediği kanser ve böbrek hastalıklarını beraberinde getirdiği ortaya çıktı. İçinde barındırdığı Arsenik, Akrilamid ve Kadmiyum maddeleri kemik hastalıklarına kadar ciddi sağlık sorunlarının yaşanmasına neden oluyor.

Çok tüketilmesi halinde Akrilamid maddesi kanser hastalığına davetiye çıkarıyor ayrıca bu maddenin birçok gıda da yer aldığı uzmanlar tarafından belirtildi.


hazır patlamış mısır
BEBEKLERDE ZARARI BÜYÜK
Queen’s Üniversitesi’nden bir grup araştırmacının yaptığı çalışma gıdadaki arsenik tehlikesini gözler önüne serdi. Sütle beslenen bebeklerde tehlikeli seviyelerde organik olmayan arseniğe rastlandı.

GELİŞİM VE ZEKAYI ETKİLİYOR
Araştırma heyetine başkanlık eden Prof. Andy Meharg, “Arsenik bebeklerin gelişimini, zekâsını ve bağışıklık sistemini etkiliyor ve bunlar zararlarından sadece birkaçı. Araştırma, piyasada satılan bebek krakerlerinin dörtte üçünün izin verilen oranın üzerinde arsenik içerdiğini ortaya çıkardı” diye konuştu.


Hazır patlamış mısır arsenik içeriyor
BİR YILDIR ÖNLEM ALINMADI
Avrupa Komisyonu, Ocak 2016’da, birçok çocuğun tükettiği pirinç ve pirinç içeren gıdalardaki azami organik olmayan arsenik miktarına yönelik bir genelge yayımlamıştı. Ancak Prof. Meharg ve ekibi bu adıma rağmen pirinç içeren atıştırmalıkların daha güvenli hale gelmediğini açıkladı. Bilim insanlarına göre, Yönetmeliğin yayımlanmasından sonra çok fazla bir şey değişmedi.

KAYNAK
gazetevatan.com
Zayıflamak için vücudun zararlı toksinlerden arınması gerekmektedir. Vücudu toksinlerden arındırdıktan sonra sindirim sistemi daha iyi çalışır hale gelir bu sebeple de yağ yakımı hızlanır.

*  Bu karışım 4 farklı çayın birleşiminden oluşuyor. Her bir çayın ayrı özellikleri ve faydaları bulunmaktadır.  Bu çay karşımını her gün tüketmeye devam ederseniz, çok kısa süre sonra olumlu sonuçlar elde etmeye başlarsınız.


Malzemeler ve Etkileri;

Yeşil Çay : Stresi ortadan kaldıran ve beynin işleyişine olumlu etkileri bulunduran amine asit olarak da bilinen Theanine içermektedir. Ayrıca, kilo vermek için büyük bir faydası olan polifenoller ve flavonoidler bakımından zengindir. Bu mineraller ile güçlü bir antioksidana dönüşür.

Hibiscus : Vücudunuzdaki çeşitli iltihaplanmaları ortadan kaldırır ve kötü bakterilere karşı savaş açar.

Kuşburnu : C vitamini deposu olarak bilinen kuşburnu çayı, bağışıklık sistemini güçlendirir, cilt bozuklukları için de mükemmel bir faydaya sahiptir. Kuşburnu’nun 100 Gramında Binlerce Vitamin var. 

Papatya : Bağırsakların düzenli çalışması ve sindirim sistemi sorunlarını ortadan kaldırmasında inanılmaz olumlu bir etkiye sahiptir.

Hazırlanışı :

Bütün çaylardan eşit miktarda karıştırarak zayıflama çayını elde edeceksiniz. İçeceğiniz zaman demlemek için her bir çaydan birer çay kaşığı yani 4 çay kaşığı miktarda alarak karıştırın ve sıcak su içinde demleyip süzün.
Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Şaka gibi adamlar Mehmet özhaseki istanbula CHP ihanet etti CÜPPELİ AHMET AKP'YE FENA SAYDIRMIŞ;YAHUDİ CESARET MADALYASI BOP AKP Atatürk'le ilgili olay yazı! Herkes bunu konuşuyor paylaş oku okut Çankaya Belediyesi’nden AKP’li eski belediye başkanına tokat gibi yanıt!