Ana Sayfa
18 Kasım 2017 ( 6119 izlenme )
Reklamlar

CHP’li vekil açıkladı…zarrap davasında şantaj

AKSÜNGER: DAVA ÜZERİNDEN TÜRKİYE’YE ŞANTAJ

İran asıllı işadamı Reza Zarrab davasını ABD’de izleyen CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdal Aksünger, “Bu dava Türkiye’nin sopası olacak” diye konuştu.

Aksünger şu açıklamaları yaptı:

KAYIP DEĞİL: “Zarrab kayıp değil, konuşmuş, itiraflarda bulunmuş ve tanık korumaya alınmış olabilir. Avukatlarının Zarrab ile görüşememesi ve nerede olduğunu bilmemesi mümkün değil, görüşemiyorlarsa, bunu Zarrab istemiyordur.”

TANIK BİLE OLABİLİR: “Jürili yargılamanın başlayacağı 27 Kasım’daki duruşmada Zarrab’ı tanık olarak bile görebiliriz. Savcılıkla anlaştığı gibi bir görüntü var. Yüzde 90 ihtimalle yaşananlar buna işaret ediyor.”

AÇIK KAYNAK: “Dava 2 yıldır sürüyor. ABD yargı sisteminde dava dosyasındaki bilgiler, açık kaynak olarak bakanlığın sitesinde yayınlanıyor. Anlaşmalı davalarda ise ek iddialara savunma yapılmıyor.

Aynı davada yargılanan Hakan Atilla’nın avukatları her türlü bilgi paylaşımında bulunurken Zarrab’ın avukatları bu bilgileri paylaşmadı. Zarrab’ın üzerine siyah bir tül çekiliyor.”

FETÖ MANİPÜLASYONU:

“Neden Reza’ya gösterilen ilgi Halk Bankası’na, Hakan Atilla’ya gösterilmiyor. Burada Türkiye’yi mahkum etmek istiyorlar. FETÖ’nün manipülasyonu var. Bazı isimler dosyadan ayıklanmış. Bu dava Türkiye’ye karşı bir sopa gibi kullanılmak isteniyor.”

ABD MEDYASI AÇIKLADI: “ZARRAB İTİRAFÇI OLDU”

ABD’li basın kuruluşu NBC’nin internet sitesinde yer alan haberde, İran ve Türkiye vatandaşı işadamı Reza Zarrab’ın New York’ta yargılandığı davada savcılıkla işbirliğine başladığı iddia edildi.

İddia, soruşturma konusunda bilgi sahibi olan iki kaynağa dayandırıldı. Haberde, Zarrab’ın hapisten çıkarıldığı ve savcılık makamı ile görüşmeye başladığı söylendi.

NBC haberinde, “Savcılık Zarrab’dan Türkiye hükümeti ile görevden alınan Ulusal Güvenlik Danışmanı Michael Flynn arasındaki bağlara dair bilgi talep edebilir” denildi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Adamın böyle karısı olsun 400 dönüm tarla eker :) LEVENT GÜLTEKİNDEN HERKESİN OKUMASI GEREKEN BİR YAZI "Yakında göreceksiniz cemaatlerin tümüne karşı farklı hareketler çekilecek" 210 milyar dolar borç para gelecek