Ana Sayfa
03 Aralık 2017 ( 44 izlenme )
Reklamlar

CHP'Lİ AĞBABA AÇIKLADI... BAKANLAR KURULU TOZ DUMAN!..

CHP’li Ağbaba: BAKANLAR KURULUNUN YARI MAAŞINI ZARRAB VERİYOR


CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, ABD'de davası devam eden Reza Zarrab'ın, Bakanlar Kurulu'nun maaşının yarısını verdiği iddiasında bulunarak, "Türkiye'yi bu kadar küçük düşürmeye ne hakkınız var?" dedi.

Veli Ağbaba, Adıyaman’da partisinin Merkez İlçe Kongresi’ne katıldı. 

Bakanlar Kurulu’nun yarısının maaşını Reza Zarrab’ın verdiğini iddia eden Ağbaba, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“BAKANLAR KURULUNUN YARI MAAŞINI ZARRAB VERİYOR”

“Amerika bir hırsızı yargılıyor Iran asıllı, 3 yıl önce 29 yaşındaydı. 30 milyar dolar serveti olduğu söyleniyordu. Bu 30 milyar dolar, Adıyaman’ı 7 kez satın alır. 30 milyar dolar çok ciddi bir para. O zaman demiştik ki; ‘Bu Reza Zarrab eş başbakan. AKP, HDP’den sonra eş başkanlık sistemini getirmişti’ dedik. Kürsüde üzerimize yürüdüler. Niye? Eş başbakan, Bakanlar Kurulu’nun yarı maaşını Reza Zarrab veriyor. Bakanlar Kurulu’nun yarı maaşını, bildiğimiz yarısının maaşını Reza Zarrab veriyor. Türkiye’yi bu kadar küçük düşürmeye ne hakkınız var?"

“BİZ ONLARLA AYNI GEMİDE DEĞİLİZ, MİLLETLE BERABERİZ”

“ Bunu bir milli mesele haline dönüştürmeye çalışıyorlar. Diyorlar ki; ‘Aynı gemideyiz.’ Değerli arkadaşlar, biz onlarla aynı gemide değiliz. Biz 700 bin liralık saat takanlarla, 40- 50 bin Euro rüşvet alanlarla, hırsızların önüne yatanlarla, aynı gemide değiliz. Biz Ermenek’te ‘Çocuğum maden, suyun altında kalan oğlum yüzme bilmiyor’ diyen anneyle aynı gemideyiz. Biz çocuğu soğuktan donarken saç kurutma makinesiyle çocuğunu ısıtmaya çalışan daha sonra kendisini çaresizlikten iple asan Emine anneyle aynı gemideyiz.”

Cumhuriyet Halk Partisi’ne büyük bir saldırı olduğunu yineleyen Ağbaba, şöyle konuştu: 

“BİZİ FEZLEKEYLE KORKUTMAYA ÇALIŞIYORLAR”

“Geçtiğimiz hafta Cumhuriyet Halk Partisi’ndeki yöneticilerin tamamı, Genel Başkan Yardımcıları’ndan, Parti Meclis üyelerine kadar, Genel Başkan’a kadar bir fezleke geldi. Fezlekede, Parti Meclisi bildirisine imza attığımız için dokunulmazlıklarımızın kaldırılması isteniyor ve terör örgütlerine destek olduğumuz ifade ediliyor bu fezlekeyle.”

Türkiye´yi 2019 seçimlerinde tek adamın yönetmeyeceğini, Cumhuriyet’i savunan kadronun yöneteceğini ifade eden Ağbaba;

“2019’DA, CUMHURİYET’İ SAVUNAN KADRO YÖNETECEK”

“Gittiğim her yerde söylüyorum, burada da söylüyorum; 2019 seçimlerinde Türkiye´yi tek adamlı isteyenler, Cumhuriyet’i yıkmak isteyenler yönetemeyecek. 2019´da Türkiye´yi Recep Tayyip Erdoğan yönetemeyecek, yönetmeyecek. 2019´da Türkiye´yi, Cumhuriyet’e sahip çıkanlar, laikliğe, demokrasiye, insan haklarına, kadın erkek eşitliğine ve Cumhuriyet’in değerlerini savunan ekip, kadro yönetecek” diye konuştu.

Kaynak: DHA/ Sözcü

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

CEM KÜÇÜK YAZDI... AKP MEDYASI FENA DUMAN!.. İtalyan doktordan şok iddia! Kanser bu yöntemle kolayca ortadan kaldırılabilen bir mantardır! AKP'DE İPİN UCU FENA KAÇTI... ÇAVUŞOĞLU ERDOĞAN'A RESTİ ÇEKTİ... Metin Feyzioğlu'ndan canlı yayında korkunç iddaa