Reklamlar

Canan Karatay'dan Ramazan çıkışı: Kutsal kutsal diyerek bizi sömürüyorlar

Canan Karatay'dan Ramazan çıkışı: Kutsal kutsal diyerek bizi sömürüyorlar
Canan Karatay, orucun hurma değil zeytinle açılması gerektiği belirterek, "Hurma nereden çıktı? Hurma tamamen endüstriyeldir. Hurma nereden geliyor, İsrail’den, Tunus’tan geliyor. Aklınızı başınıza alın. Kutsal kutsal diyerek, kutsallığı kullanarak bizi sömürüyorlar" dedi.
CNN Türk'te yer alan habere göre; Kocaeli 9. Kitap Fuarı’na katılan Canan Karatay, Ramazan’a şimdiden bol su içerek hazırlanmak gerektiğini ifade ederek şöyle konuştu:

"Sahura kalktığınız zaman çok güzel bir Karatay kahvaltısı yapacaksınız. İki üç tane yumurta yiyebilirsiniz az pişmiş tereyağında. 30-40 tane zeytin yiyebilirsiniz. Bol ceviz yiyeceksiniz. Ama şimdi pide geliyor önünüze, Ramazan pidesi. Ramazan pidesinin sağlıklı olduğunu sanmayın. Bunu söylüyorum ama yemeden de yapamayacağınızı biliyorum. O pideyi avucunuzun içi kadar açacaksınız. Yarısına bol köy tereyağı koyacaksınız zararını azaltmak için veya zeytinyağı varsa ona batırarak yiyebilirsiniz. Ramazan’a şimdiden bol su içerek hazırlanmamız gerekiyor. Çünkü Ramazan’da akşama doğru ortaya çıkan baş ağrısı susuzluktan dolayıdır. Onun için şimdiden bu vücudu, bu toprağı iyi sulandırmaya başlayın. Son dakikada çok su içmek önemli değil. Çünkü bütün vücudun içine sağlıklı su girmesi lazım. Bunu benimsememiz lazım. İkincisi bağırsaklarınızın çok iyi çalışması lazım. O zaman acıkmıyorsunuz. O zaman baş ağrımıyor."
DEVAMINI OKUMAK İÇİN RESİME TIKLAYINIZ
Reklamlar

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Kış Aylarının vazgeçilmezi : Balkabağının faydaları saymakla bitmiyor