Ana Sayfa
06 Kasım 2017 ( 711 izlenme )
Reklamlar

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nde AĞIR SKANDAL!..

İHALE YAPANLA İHALE ALAN AYNI KİŞİLER ÇIKTI

Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı BUSKİ’den, (Bursa Su ve Kanalizasyon İdaresi) ihale alan şirket yöneticilerinin, aynı zamanda BUSKİ’de de Yönetim Kurulu üyeleri oldukları ortaya çıktı

BUSKİ, skandalı doğruladı ve “Bundan sonra gereken hassasiyet gösterilecektir” açıklamasını yaptı.

İHALEDE USÜLSÜZLÜK

Sayıştay raporunda “Bazı BUSKİ ihalelerine katılan ve sözleşme imzalanan şirketlerin yönetim kurullarında yer alan kişiler, aynı zamanda BUSKİ Yönetim Kurulu üyesidir” şeklinde açıklama yapıldı.

Sayıştay, “Söz konusu şirketlerin, 4734 sayılı Kanun'a göre ihale dışı bırakılması gerekirken, bu şirketler ihale dışı bırakılmadığı gibi yine bu şirketlerle sözleşme imzalanmıştır” denildi. 

YETKİ GENEL MÜDÜRDE

Raporda BUSKİ Yönetim Kurulu'nca, 2016 yılında, KDV hariç 1 milyon liraya kadar olan ihale işlemlerini karara bağlama yetkisinin genel müdüre devredildiğine dikkat çekildi. 

HEM İHALE YÖNETİMİNDE HEM D ŞİRKET YÖNETİMİNDE

Raporda “36 Ay Süre İle Muhtelif Binek Araç Çift Kabin Kamyonet, 4×4 Çift Kabin Kamyonet, Minibüs, Kamyon ve Kazıyı Yükleyici İş Makinesi ve Treyler Kiralanması Hizmet Alımı İşi ile BUSKİ Altyapı Projeleri Planlama, Uygulama, Bilgi İşlem, Bakım, İşletim İşlerine Teknik Destek Sağlanması Hizmet Alım İşinde; İhaleye katılan ve sözleşme imzalanan şirketlerin yönetim kurullarında yer alan kişiler, aynı zamanda BUSKİ Yönetim Kurulu üyesidirler” sözlerine yer verildi.

kaynak:sözcü

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Muhsin Yazıcıoğlunun Erdogan için sert sözleri Melih Gökçek, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin kasasını bomboş bıraktı flaş Kudüs çıkışı Trump Erdoğan’a kötü haber verecek askeri taarruz