Ana Sayfa
24 Haziran 2017 ( 1220 izlenme )
Reklamlar

Bunu Öğrendikten Sonra Filizlenen Sarımsakları Asla Çöpe Atmayacaksınız

Yapılan araştırmalarda filizlenen sarımsakların, filizlenmemiş sarımsaklara oranla daha fazla antioksidan barındırdığı görüldü.
Muhtemelen başınıza gelmiştir. Tam sarımsağa ihtiyacınız olmuştur ve bir bakmışsınızdır ki sarımsak filizlenmiştir. Siz de bunun zararlı olacağını düşünerek sarımsağı çöpe atmışsınızdır.
Sarımsakların filizlenmesinin nedeninin uzun süre kullanılmamaları ve eskimeleri olduğunu bilirsiniz.
Ancak yapılan son araştırmalarla filizlenen sarımsakları çöpe atmanın büyük bir yanlış olduğu kanıtlandı.
Besleyici olan ve antioksidan görevi gören sarımsakların sinir sistemine ve soğuk algınlığına iyi geldiğini herkes bilir.
Kore’de yapılan son araştırmada ise filizlenen sarımsakların, filizlenmeyenlere oranla çok daha fazla antioksidan barındırdığı görüldü.
Peki bu neden daha önce keşfedilmedi? Bunun asıl nedeni ise araştırmalarda hep taze sarımsak kullanılmasıydı.
Journal of Agricultural and Food Chemistry'nin 2014 yılında yayımladığı bir makalede en fazla beş gün içinde filizlenen sarımsaklarda aşırı derecede antioksidan yer aldığı yazıldı.
Bir dahaki sefere sarımsağınızın filizlendiğini görürseniz hemen çöpe atmayın. Yemeğinize sarımsağı eklemekten çekinmeyin. Faydasını uzun vadede göreceksiniz.
Muhtemelen bunu bilmeyen birçok kişi vardır. Yiyecek israfını önlemek ve insanların daha sağlıklı yaşamasını sağlamak adına bu bilgili paylaşmayı ihmal etmeyin.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Melih Gökçek'e BİR ŞOK DAHA GELİYOR! AKP'yi Muhalefet, CHP'yi İktidar Sanan AKP'li Vekil Sosyal Medyayı Salladı! Volkan Konak'tan tokat gibi sözler .. (AKPliler iyi dinlesin) seneler öncesinden bugünleri bakın nasıl görmüş.... CHP OTOBÜSÜNE EL SALLAYAN KADININ BAŞINA GELENLER