Ana Sayfa
01 Kasım 2017 ( 1658 izlenme )
Reklamlar

Bu görüntüler ilk kez yayınlandı! Dehşet planını böyle yapmışlar!.. böyle hainlik olmaz

Bu görüntüler ilk kez yayınlandı! Dehşet planını böyle yapmışlar!DEAŞ üyesi olduğu belirtilen şüphelilerin geçtiğimiz cumartesi günü Bayrampaşa'daki bir alışveriş merkezinin otoparkına bıraktığı bombalı araçla keşif yaparken kameralara yansıdığı ortaya çıktı.

Bu görüntüler ilk kez yayınlandı! Dehşet planını böyle yapmışlar!

Şüphelilerin aracı bırakmadan önce keşif yaparken güvenlik kamerasına yansıdıkları o anlardan alınan fotoğraflar, İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından basın mensuplarıyla paylaşıldı. Fotoğraflarda DEAŞ üyelerinin bir aracın içinde bekledikleri gözleniyor. Teröristlerin aile görüntüsü vermek için ise araçta çocuk bulundurması dikkat çekiyor.
Bu görüntüler ilk kez yayınlandı! Dehşet planını böyle yapmışlar!

İstanbul’da polis bir AVM’nin otoparkındaki otomobil ve motosiklette bomba ele geçirmiş, ardından ise AVM’ye yerleştirilmiş içleri bomba dolu 4 mikrodalga fırın bulunmuştu.

Bu görüntüler ilk kez yayınlandı! Dehşet planını böyle yapmışlar!


Ortaya çıkarılan DEAŞ hücresinde teröristlerin üç aşamalı dehşet planları yaptığı belirlenmişti. Buna göre teröristler önce fırınlardaki bombaları, ardından da AVM’nin otoparkında araçların içindeki bombaları patlatacaklardı. DEAŞ’lı teröristler son olarak ise canlı bomba yeleklerini giyerek yardım için toplananları katledeceklerdi.


Bu görüntüler ilk kez yayınlandı! Dehşet planını böyle yapmışlar!


Polis, otoparkta bomba yüklü sadece bir otomobil olmadığını, ikinci DEAŞ üyesinin otoparka getirdiği motosiklette de bomba olduğunu belirledi. Her iki araçta 66 tane el yapımı, uzaktan kumandalı parça tesirli bomba bulundu. Gözaltına alınan DEAŞ üyelerinden ikisinin M.P. ve eşi S.P. olduğu belirlendi. DEAŞ üyelerinin Türk asıllı Avusturya vatandaşı olduğu, çiftin 5 yıldır Arnavutköy’de yaşadıkları tespit edildi.

Bu görüntüler ilk kez yayınlandı! Dehşet planını böyle yapmışlar!

kiplerin yaptığı çalışmalarda, AVM içinde içi bomba doldurulmuş 4 mikrodalga fırın da bulundu. Araştırmalar sonucunda iki DEAŞ hücresinin saldırıları nasıl düzenleyecekleri deşifre edildi. Teröristler bir süre önce AVM’deki mağazalardan mikrodalga fırın aldı. Mikrodalga fırınların içini bombayla dolduran teröristler, daha sonra fırınlarda problem olduğu bahanesiyle tekrar AVM’ye götürerek içeriye soktular. Bomba dolu fırınlar emanet bölümüne konuldu.Bu görüntüler ilk kez yayınlandı! Dehşet planını böyle yapmışlar!


DEAŞ hücresi ilk aşamada bu fırınlardaki bombaları uzaktan kumandayla patlatacaktı. İnsanlar panik halinde kaçarken otomobil ve motosikletteki bombalar da uzaktan kumandayla havaya uçurulacaktı. Son aşamada da canlı bomba yeleklerini giyerek yardım için toplanan insanların arasına dalarak bomba butonlarına basacaklardı. Bu saldırıları düzenlemeden önce de polisin dikkatini başka yöne çekmek için Arnavutköy ve Esenyurt’taki evlerde bombaları patlatmışlardı. Bu evlerdeki bombaların ise binaları yıkmak üzerine planlandığı anlaşıldı.KAYNAK İNTERNETHABER

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Zeytin Yahudi ağacıdır, gördüğümüz yerde kesiyoruz' METEOROLOJİ UYARDI hava durumu nasıl olucak ? Binali Yıldırım’dan Kılıçdaroğlu’na beklenen belge yanıtı geldi bakın nasıl açıklamış FLAŞ!.. LEVENT GÜLTEKİN FETÖ'nün BİR NUMARASINI AÇIKLADI... ORTALIK ŞİMDİ DUMAN!