Ana Sayfa
28 Nisan 2017 ( 3661 izlenme )
Reklamlar

BOMBA AYRINTI AKP'li vekil darbe öncesi Genelkurmay'da çıktı

Darbe girişiminin yaşandığı geceden yeni fotoğraflar ortaya çıktı. Fotoğraflarda, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar'ın karargahtan çıkarıldığı, ardından darbeci askerlerin makam katındaki kolilerce belgeyi başka bir odaya taşıdığı görülüyor. Bu arada Darbe öncesi AKP Milletvekili ve eski general Şirin Ünal'ın da Genelkurmay'da olduğu ortaya çıktı. Ünal'ın darbe öncesi saatlerde Genelkurmay'da ne yaptığı kiminle ne görüştüğü ise sırrını koruyor
Darbe girişiminde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın karargahtan çıkarılmasından hemen sonra, makam katında bulunan koliler dolusu belge ile kılıç gibi bazı aksesuarların, darbeci askerlerce başka bir odaya taşındığına ilişkin fotoğraflar ortaya çıktı.
15 Temmuz gecesine ilişkin Genelkurmay Karargahı komuta katı protokol giriş salonunu gören güvenlik kameralarından elde edilen fotoğraflar, darbe girişimi sırasında Genelkurmay Başkanlığındaki eylemlere ilişkin 221 sanık hakkında Ankara 17. Ağır Ceza Mahkemesi'nde hazırlanan 'çatı iddianamesinin' eklerinde yer aldı.

AKP'li vekil darbe öncesi Genelkurmay'da çıktı
DARBE ÖNCESİ AKP'Lİ ŞİRİN ÜNAL GENELKURMAY'DA
Görüntülere göre, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, 15 Temmuz 2016 günü saat 09:11'de makam aracı ile karargaha giriş yaptı. Saat 16:00'da ise AKP Milletvekili, emekli general Şirin Ünal karargahtan çıkarken, karacı bir subay, aracına binen Ünal'ı yoldan geri çevirdi. Görüntülerde Ünal'ın Genelkurmay'dan saat 16:07'de tekrar çıkış yaptığı belirlendi.

SİVİL KIYAFETLİ PAHSA, SUBAYLARA EMİR VERDİ
Görsellerde MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın saat 18:10'da Genelkurmay Karargahı'na giriş yaptığı an da yer aldı. Fidan, saat 20:22'de de protokol görevlisi bir kadın subay refakatinde karargahtan çıktı. Öte yandan FETÖ'nün firarilerinden Akar'ın emir astsubayı Serhat Pahsa'nın o gece sivil kıyafetlerle karargahta bazı subaylara emir verdiğine ilişkin fotoğraflar da tespit edildi.

33 KİŞİLİK ÖZEL KUVVET, MAKAM ODASINA ÇIKTI
Görüntülere göre, 15 Temmuz gecesi Genelkurmay Karargahı'na gelen 33 kişilik tam teçhizatlı özel kuvvetler personelinin saat 21:22'de koşarak makam katına çıktıkları saptandı. Ayrıca karargaha gelen koyu renk takım elbiseli 10 kişi ile bir trafik polisi, bir resmi motosiklet kıyafetli polis ile siyah üniformalı silahlı iki kişi de aynı saatlerde makam katına çıktı.

KOMUTANLARIN KELEPÇELENME ANLARI DA KAMERADA
Bu gelişmelerin sonrasında Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak ve diğer komutanların kelepçelendiğine ilişkin, güvenlik kameralarından alınan fotoğraflar da kayıt altına alındı. Özel kuvvetler personeli, sanık Yarbay Oktay Felekoğlu ile Serhat Pahsa'nın komuta katı merdivenlerinden elleri arkadan kelepçeli, kamuflaj kıyafetli, başına haki fanila geçirilmiş bir kişiyi indirdikleri görüldü.
AKAR 5 ÖZEL KUVVETLE BİRLİKTE BAHÇEYE ÇIKARILDI
Genelkurmay Başkanı Akar, saat 23:03'te darbeci 5 özel kuvvetler personelinin arasında, yanında eski Tümgeneral Mehmet Dişli ile merdivenlerden inerek bahçeye çıkarıldı. O sırada koruma olduğu tahmin edilen bir kişinin, karargaha girip komutanın şapkasını alarak geri döndüğü de iddianamedeki görsellere yansıdı.
Fotoğraflarda dikkati çeken bir başka detay da Orgeneral Akar'ın karargahtan çıkarılmasının hemen sonrasında, koyu renk takım elbiseli 4 kişi ve sivil giyimli 4 kişi tarafından taşınan koliler. Söz konusu kişiler saat 23:15'ten itibaren makam katından aşağı, içleri dosya ve belge dolu olduğu anlaşılan koliler ile kılıç gibi bazı aksesuarları indirdi. Belgeler, protokol giriş salonunun solunda bulunan odaya götürdü.

KAYNAK AYDINLIK

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

CHP’li Başkan’dan AKP’li Bakan Soylu’ya: CHP’ye geçmek istiyor! ŞOK!.. Mehmet METİNER DÖKÜLDÜ... Meğer Hepsi Tezgahmış... Tuncay ÖZKAN "SAĞLIK BAKANI RECEP AKDAĞ'ın FETHULLAH GÜLEN İLE İLGİLİ KASETİNİ paylaştı. İŞTE O VİDEO - İZLEMEYEN PAYLAŞMAYAN KALMASIN Çapa Tıp Fakültesi’nden Yrd. Doç. Dr. Yavuz Dizdar: Kanserin çaresi paça çorbası ile evde yapılan yoğurt