Ana Sayfa
27 Mayıs 2017 ( 921 izlenme )
Reklamlar

Bin 500 askerin zehirlendiği, bir askerin şehit olduğu olayın arkasından yandaş şirket çıktı'

Cumhuriyet Halk Partisi Manisa Milletvekili Dr. Tur Yıldız Biçer Manisa 1'inci Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı Albay Arif Seyhun Kışlası'nda vatani görevini yapan ve 23.05.2017 Salı günü yedikleri yemeklerden zehirlenen erleri hastanede ziyaret ederek, askerlerin durumları hakkında doktorlarından bilgi aldı.

Merkez Şehzadeler İlçesi'nde bulunan Manisa 1'inci Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı Albay Arif Seyhun Kışlası'ndaki askerlerin 23.05.2017 Salı günü öğle yemeğinde yedikleri hindi etinden zehirlendikleri bilgisini paylaşan Dr. Tur Yıldız Biçer; “Erlerimizin doktorları iile görüştüm. Gıda entoksikasyonuna bağlı salmonella enfeksiyonu görülmüştür. Salı günü öğle yemeğinde kendilerine servis edilen hindi etini yedikten sonra rahatsızlanmaya başlamışlar. Bulantı, kusma, karın ağrısı şikâyetlerinin artmasıyla birlikte birçok asker ambulansla Manisa Merkez Efendi Devlet Hastanesi'ne ve Manisa Devlet Hastanesi'ne kaldırılmış. Fakat aldığım bilgilere göre, hastaneye sevk edilen ilk askerlerin durumlarının “adli vaka” olarak bildirilmemesi yönünde bir talimat gelmiş. Bunun da doğruluğunu teyit ve tespit etmek amacıyla Milli Savunma Bakanı Fikri IŞIK’ın yanıtlaması istemiyle TBMM’ye Yazılı Soru Önergesi verdim. Ve ayrıca üzerinde durulması gereken bir başka ayrıntı da şu, erlerimiz Salı günü yüksek ateş, bulantı, kusma ve ishal şikâyetleriyle revire başvuruyor ama kriz masası Perşembe günü yani dün kuruluyor. Bu yönetim boşluğudur, bir nevi güvenlik zafiyetidir. “Kriz” büyümeden “masa” kurulamıyor mu?” ifadelerine yer verdi.

CEPLERİNDE ABD DOLARI,  İHALEDE USULSÜZLÜK ROTA’LARI

Manisa Milletvekili Dr. Tur Yıldız Biçer; “catering şirketinin Rota yemekçilik Tic. A.Ş. olduğuna dair bir bilgiye ulaştım. Hatırlatmak isterim ki, Dicle Üniversitesi yemek hizmetleri ihalesini 2005 yılında Tatal Şirketi almış. Daha sonraki ihaleleri alan, şirket isimleri Avşaroğulları, Çamlıca, Ova, Mendika, Rota yemekçilik olarak değişse de Tatal Şirketinin sahipleri olan Veysi Avşar, Osman Avşar, İhsan Altun, Kemal Doğan (Şirket ortağı) Dicle üniversitesi yemek hizmeti ihalelerini alan şirketlerin sahibi olmayı sürdürmüştür. Yani şirket sahipleri aynı kalmış ama şirket isimleri değişmiştir.  En son 7 Şubat 2015’de yapılan ihaleyi, yani “32 trilyona açılan ihaleyi” Rota şirketinin “28 trilyona” 3 yıllığına aldığı iddiaları ulusal ve yerel basında yer almıştı. Özetle, bu şirketin adı, daha önce de ihale de usulsüzlüğe karışmıştır. Ama buna rağmen, yetkililer adı ihalede usulsüzlüğe karışan bu firmayla iş sözleşmesi yapmaya -her nedense!!!- devam etmişlerdir. Yaptıkları her işte yandaşını, yoldaşını kayıran Hükümetin yandaş şirketlerinin cebinde ABD doları, İhalede usulsüzlük “ROTA”ları…” şeklinde açıklamalarda bulundu.

ASKERİ HASTANELERİ KAPATMASAYDINIZ OLAYLAR BU RADDEYE GELMEYECEKTİ!

CHP’li Milletvekili Dr. Biçer; Erleri ziyaret sonrası hastane çıkışında yaptığı açıklamada Askerî Hastanelerin kapatılmasına olan tepkisini de ifade etti.

CHP’li Milletvekili; “Askerî Hastaneler kapatılmamış olsaydı eminim ki olaylar büyümeyecek bu raddeye gelmeyecekti. Sağlık olayların kısa sürede çözülmesi ve önlenmesi açısında önemi büyük olan askerî hastanelerin kapatılması da yine bu hükümetin yaptığı büyük yanlışlar arasındadır.” dedi.


kaynak yurt gazetesi

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

GÖKÇEK İNTİKAM HAZIRLIĞINDA BU DÜNYA HAYVANLARIN CEHENNEMİ.! Kanüllü inekler. Bayrakçı, Zarrab Davası ile ilgili kimsenin konuşmadığı 'bombayı' canlı yayında patlattı. İZDİVAÇ PROGRAMINDA DÖNEN TEZGAHLARIN YENİSİ ÇIKTI