Abdurrahman Dilipak: AKP’nin bir proje olarak ABD, İngiltere ve İsrail tarafından kurulduğu iddia edildi

2439 izlenme22 Mayıs 2017
Reklamlar
EMPERYALİZM * İŞBİRLİĞİ ***
Abdurrahman Dilipak: AKP’nin bir proje olarak ABD, İngiltere ve İsrail tarafından kurulduğu iddia edildi
Abdurrahman Dilipak, AKP’nin bir proje olarak ABD, İngiltere ve İsrail tarafından kurulduğu iddia edildi.
Cem Özer’in +1 TV’deki programına konuk olan Merkez Parti Genel Başkanı Abdurrahim Karslı, gündeme bomba gibi düşecek açıklamalarda bulundu.
Abdurrahim Karslı programda Cem Özer’in sorusu üzerine evinde geçen bir sohbetin detaylarına verdi. Karslı, evine gelen bir grup gazeteciyle yemek yedikten sonra partisinin Medya ve Tanıtımdan sorumlu olan ismi Şeyda Açıkkol’un “AK Parti ile ilgili düşünceniz nedir? Biz yeni bir parti kurduk, bu parti ile ilgili yaklaşımınız nasıl?” sorusunu misafirlere sorduğunu iletti.
Karslı’nın iddiasına göre, bu soruya konuklarından AKP’ye yakınlığıyla bilinen Akit gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak çok çarpıcı bir cevap verdi. Karslı’nın iddiasına göre Abdurrahman Dilipak “AKP’nin bir proje partisi” olduğunu ve ABD, İngiltere ve İsrail’in desteğiyle kurulduğunu söyledi. İddiaya göre; Dilipak ABD, İngiltere ve İsrail’in AKP’den talepleri olduğunu ve anlaşmanın şu maddeler üzerinde olduğunu da belirtti:
1. Biz sizi iktidara taşıyalım.
2. Sizi iktidarda sorun çıkaracakları opere edelim
3. Size gerekli finansal destekleri getirelim.
Abdurrahim Karslı, ABD, İngiltere ve İsrail’in isteklerini ise yine Abdurrahman Dilipak’ın şöyle anlattığını iddia etti:
1. İsrail’in güvenliğini arttıracaksınız önündeki engelleri kaldıracaksınız.
2. Büyük Ortadoğu projesi yani sınırların değişmesi.


3. İslam’ın yeniden yorumlanmasında bize yardımcı olacaksınız.
Karslı, sosyal demokratların da bu işin içinde olduğunun söylendiğini iddia ederek, o konuşmada Dilipak’ın şu ifadeleri kullandığını ileri sürdü:
“Sosyal demokratlardan da bu projenin içinde olanlar vardı. O zaman CHP’nin başında olan Deniz Baykal, ona da Cumhurbaşkanlığını verecektik. Ama o sıra anlaşma gereği hiç çalışmadı, gitti sırt üstü yattı nasıl olduysa anlaştık diye. Proje bozuldu, Abdullah Bey’e teklif ettik.”
İŞTE PROGRAMDAN O ANLAR VE ÇARPICI İDDİALARIN TAM METNİ:

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Osmanlı’da Türk olmak AZİZ NESİN'DEN dehşet tespitler Eski müsteşar AKP-FETÖ ilişkisini ifşa etti: Efendim, liste biraz nurlu oldu HALE BAK!.. AKP'Lİ BAŞKAN'DAN KUMSALA APARTMAN!.. ama suçlu Chp

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Unutulmazlardan.. Erdoganın korumaları protestolar icin tuhaf sesler çıkararak bastırması