Ana Sayfa
06 Haziran 2017 ( 2434 izlenme )
Reklamlar

Bakan yardımcısı: Aleviler AKP’ye oy vermediği için onlara iş vermiyoruz

İçişleri Bakan Yardımcısı Sebahattin Öztürk, Dersim’de sivil toplum kuruluşları tarafından düzenlenen bir toplantıya konuşmacı olarak katıldı.
Toplantıda Alevi yurttaşlara kamu kurumlarında iş verilmediği yönündeki eleştirilere yanıt veren Öztürk, “Bu bölgeden gelen çocukların, hiçbir mülakatta torpilli olmadıkları halde, ben buradan bazı çocuklarımızın kaymakam olarak seçmiş birisiyim.

İsim de verebilirim, ama şuan buna gerek yok. Bu isimleri ifşa etmenin anlamı yok. Ayrıca şu an Türkiye’nin 81 il emniyet müdürü içinde 2 emniyet müdürümüz Alevi.
Hangileri olduğunu sormayın ama ben Alevi emniyet müdürü olduğunu söyleyeyim. Dolayısıyla devlet içinde böyle bir önyargı yoktur” dedi.
Öztürk açıklamasının dveamında ise AKP’nin mezhepçi politikasının itirafı niteliğinde bir açıklamada bulunarak, “Neticede bu siyasi bir iktidar, kendisiyle ilişkili olmayan bir kesime o kadar büyük bir ağırlık vermediğini söylemek mümkün. Ama hiç verilmiyor demek de doğru değil” dedi.


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yazın sıcaklarına karşı kendi klimanı kendin yap Sevilen dizi İçerde'nin finalinde bakın ADALET yürüyüşüne nasıl gönderme yapıldı! Ayrıntıyı fark edenler beğensin lütfen GÜNDEME BOMBA GİBİ DÜŞEN VİDEO SİLİNMEDEN İZLEYEN PAYLAŞMAYAN KALMASIN . !!! Demokrasi nöbetinden dönen vatandaşın konuşması sosyal medyayı salladı...Paylaşmayan kalmasın...