Ana Sayfa
06 Haziran 2017 ( 2449 izlenme )
Reklamlar

Bakan yardımcısı: Aleviler AKP’ye oy vermediği için onlara iş vermiyoruz

İçişleri Bakan Yardımcısı Sebahattin Öztürk, Dersim’de sivil toplum kuruluşları tarafından düzenlenen bir toplantıya konuşmacı olarak katıldı.
Toplantıda Alevi yurttaşlara kamu kurumlarında iş verilmediği yönündeki eleştirilere yanıt veren Öztürk, “Bu bölgeden gelen çocukların, hiçbir mülakatta torpilli olmadıkları halde, ben buradan bazı çocuklarımızın kaymakam olarak seçmiş birisiyim.

İsim de verebilirim, ama şuan buna gerek yok. Bu isimleri ifşa etmenin anlamı yok. Ayrıca şu an Türkiye’nin 81 il emniyet müdürü içinde 2 emniyet müdürümüz Alevi.
Hangileri olduğunu sormayın ama ben Alevi emniyet müdürü olduğunu söyleyeyim. Dolayısıyla devlet içinde böyle bir önyargı yoktur” dedi.
Öztürk açıklamasının dveamında ise AKP’nin mezhepçi politikasının itirafı niteliğinde bir açıklamada bulunarak, “Neticede bu siyasi bir iktidar, kendisiyle ilişkili olmayan bir kesime o kadar büyük bir ağırlık vermediğini söylemek mümkün. Ama hiç verilmiyor demek de doğru değil” dedi.


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Almanlar’dan Almanya’da yaşayan ‘Evet’çi Türklere mektup Sinan oğan.. Gariban ülkücüleri tetikçi olarak kullanacaklar Türkiye bu fotoğrafı konuşuyor CHP'Lİ VEKİL AÇIKLADI... AKP ŞAŞKIN... KUDÜS ŞOKTA!..