Ana Sayfa
07 Ağustos 2017 ( 1115 izlenme )
Reklamlar

AYHAN OĞAN’DAN YENİ SKANDAL SÖZLER!

Katıldığı bir programda kurduğu cümlelerle sosyal medyanın büyük tepkisiyle karşılan AKP’li Ayhan Oğan’la ilgili yeni görüntüler ortaya çıktı.
AKP MKYK üyesi Oğan’ın, “Şimdi biz yeni bir devlet kuruyoruz, beğenin beğenmeyin bu yeni devletin kurucu lideri Tayyip Erdoğan’dır” sözlerinden önce Anayasa’nın ilk dört maddesine karşı olduğu da görüntülere yansıdı.

Oğan, Anayasa’nın ilk dört maddesinin değiştirilebileceğini “Anayasa’nın ilk 4 maddesi değişmez değildir, töre değişmezdir. Töreyi koyan istişare heyeti kimse onlar her şeyi değiştirebilir” sözleriyle ifade ederken, Mustafa Kemal Atatürk’ün de Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu olmadığını savundu.

Peki Anayasamızın ilk dört maddesi ne diyor:
Madde 1. Türkiye devleti bir cumhuriyettir.
Madde 2. Türkiye Cumhuriyeti, toplumun huzuru, millî dayanışma ve adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı, Atatürk milliyetçiliğine bağlı, başlangıçta belirtilen temel ilkelere dayanan, demokratik, lâik ve sosyal bir hukuk devletidir.
Madde 3. Türkiye Devleti, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür. Dili Türkçedir; bayrağı, şekli kanununda belirtilen, beyaz ay yıldızlı al bayraktır.

Millî marşı istiklal marşı’dır.
Başkenti Ankara’dır.

Madde 4. Anayasanın 1 inci maddesindeki devletin şeklinin cumhuriyet olduğu hakkındaki hüküm ile, 2’nci maddesindeki cumhuriyetin nitelikleri ve 3 üncü maddesi hükümleri değiştirilemez ve değiştirilmesi teklif edilemez.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

NİHAT GENÇ'TEN BAZILARINI ÇILDIRTACAK YAZI... Ey millet kim büyüttü bu korkudan altına sıçan milliyetçileri... 450 ton altınımız niye İngiltere’de? ERDOĞANIN KESLAN DEDİĞİ PAŞA KİM Erdogancı yönetmenden tuhaf film