Ana Sayfa
16 Kasım 2017 ( 1629 izlenme )
Reklamlar

Ayak Kokusuna En Etkili Çözüm

Ayak kokusu sosyal hayatı etkileyen sorunlardan biri. Peki ayak kokusu nasıl giderilir? İşte sadece birkaç alışkanlığı değiştirerek yapılabilecek ayak kokusuna çözüm önerileri

Terliksiz dolaşın
Evin içerisinde çorapla dolaştığınız zaman, çorap bütün bakterileri üzerinde toplar ve bastığınız her yere yayar. Bu yüzden çorap ve terlik giymeden dolaşırsanız ayaklarınızın kokmasını engelleyecektir.

Çoraplarınızı tersten yıkayın
Çoraplarınızı tersten yıkadığınızda, sinmiş koku hem daha kolay çıkar hem de ayaklarınıza bakteri bulaşma riskini azaltır.

Ayaklarınıza deodorant sıkın
Deodorantlar, terlemeyi engelleyen kimyasallar içerirler. Bu yüzden ayaklarınıza deodorant sıkmak, ayaklarınızın terleyerek kokmasını engelleyecektir.

Ayaklarınızı havluyla kurutun
Duş aldıktan hemen sonra ayaklarınızı havluyla kurutmalısınız. Böyleylikle ayaklarınızda mantar oluşumu engellenecek ve koku riski de azalacak.

Elma sirkesi
Elma sirkesinin keskin dokusu, ayaklarınızda oluşan kokuyu hemen alacaktır. Bunun için ihtiyacınız olan şey ise bir kova suya bir kapak elma sirkesi eklemek.

Ayağınızdaki bakterileri yok edin
Birçok bakteri türü, ayakta kötü kokuya sebep olur. Bu yüzden mutlaka ayaklarınızı temiz tutmalısınız.

Ayakkabılarınızı mutlaka kuru bırakın
Çıplak ayaklarla ayakkabı giymek, ayaklarınızı terleteceği için hem ayakkabınıza nem verir hem de daha çok kokmasına sebep olur. Bu yüzden ayakkabılarınızın kuru olmasına özen göstermelisiniz.

Çay ile masaj yapın
Duştan çıktıktan sonra ayaklarınıza bitki çayı ile masaj yapmanız hem kokuyu alacak hem de günün yorgunluğunu atmanıza neden olacaktır.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

FETÖ'den tutuklanan patronlara art arda tahliye... İşte isim isim listesi Darbe gecesi Ankara Emniyet’in önünde sivillere silah mı dağıtıldı? Kemal kılıçdaroğlundan sarayı sarsan konuşma Zeki Alasya Metin Akpınar Adnan hocayı anlatmış yıllar önce