Ana Sayfa
04 Aralık 2017 ( 92 izlenme )
Reklamlar

Ayak kokusu probleminize kesin çözüm önerileri

Ayak kokusu pek çok kişinin karşılaştığı sorunlar arasında yer almaktadır. Sizde ayak kokusundan şikayetçiyseniz ve ayak kokusuna kesin çözüm arıyorsanız size vereceğimiz yöntemleri uygulayabilirsiniz. İşte ayak kokusuna iyi gelecek bitkisel yöntemler ve ayak kokusuna kesin çözüm önerileri…

Ayak kokusu günlük hayatta pek çok kişinin karşılaştığı sorunlar arasında yer almaktadır. Ayak kokusu sosyal ortamda özgüven eksikliğini azalttığı gibi kişiyi de psikolojik açıdan olumsuz yönde etkileyen bir durumdur. Eğer sizlerde ayak kokusundan şikâyetçiyseniz ve ayak kokusuna kesin çözüm arıyorsanız tam olarak doğru yerdesiniz.

Vereceğimiz yöntemlerle doğal yollardan ayak kokusundan kurtulabileceksiniz. Ancak ilk olarak ayak kokusunun işaret ettiği sağlık sorunlarından da bahsetmekte fayda var. Sürekli ayak kokusu yaşıyorsanız ve ne yaparsanız yapın ayak kokusuna kesin çözüm bulamadıysanız, bu durumun altında yatan sağlık sorunları olabilir.

Ayak kokusuna neden olan sağlık sorunları şu şekilde sıralanabilir;
1- Tiroit hastalığı
2- Mantar hastalıkları
Tıpkı bakteriler gibi diğer bir mikroorganizma türü mantarlar da ayaklarımızda beslenip çoğalabilir. Ayak mantarları bazı durumlarda iyileşmesi oldukça zaman alan ve tırnaklara da yayılabilen bir sorundur. Bu sorun zamanla ayaklarda koku oluşumunu meydana getirebilir.

3-Hormonlarda meydana gelen değişimler

Cildin aşırı derecede terlemesi ‘hiperhidrozis‘ olarak adlandırılmaktadır. Bu sorun vücudun belli bölgelerinde oluşabileceği gibi özellikle ellerde ve ayaklarda meydana gelebilmektedir. Ayaklarınız çok fazla terliyorsa ve koku oluşuyorsa bunun nedeni vücudun aşırı terlemesiyle ortaya çıkan hormon değişimleri olabilir.

Ayak kokusuna neden olabilecek sağlık sorunlarından bahsettiğimize göre, ayak kokusuna kesin çözüm önerilerini de açıklamakta fayda var.

İşte ayak kokusuna kesin çözüm önerileri ve doğal yöntemler…

Siyah çay yöntemi
1 bardak suyu kovanın içerisine boşaltın. İçerisine yarım çay bardağı siyah çay ekleyerek ayaklarınızı bu karşımın içerisinde en az 20 dk boyunca bekletin. 10 gün boyunca aynı işlemi tekrarlayın.

Sirkeli su yöntemi
5 bardak suyu bir kovanın içerisine ekleyin. Daha sonra içerisine 6 çorba kaşığı sirke ilave edip ayaklarınızı bu karışımın içerisinde 20 dk boyunca bekletin. Bu işlemi de çay yöntemi gibi 10 gün boyunca tekrar ederek uygulayın.

Sirke ayak kokusunu gidermenin yanı sıra ayağınızdaki ter bezlerinin de yavaş çalışmasını sağlayacaktır.


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Türkiyenin geldigi nokta.. İzlerken gerildim yazık oldu dünyamıza.. hitler vahşeti görüntüleri Bugün yere göge sığdıramıyorlar Erbakanı peki geçmişte ne oldu SON DAKİKA!.. HASTANEDEN ÜZÜCÜ HABER GELDİ