Asgari ücretli emeklilik maaşı 350 lira olucak. Şaka gibi

626 izlenme29 Eylül 2017
Reklamlar
UNUTANLAR ve ÖNEMSEMEYENLER İÇİN TEKRAR HATIRLATALIM.! 
Bu yeni bir uygulama değildir.!
350 lira Emekli Maaşı, 2008 yılından sonra çalışmaya başlayıp, SİGORTA primleri Asgari ücretten yatanlarda, taban aylık tır.

https://youtu.be/2-7iGnFRKn4

#SİGORTA PRİMİ ASGARİ ÜCRETten YATANLAR 350 LİRA #Emekli MAAŞI ALACAK.!

SGK'nın, 8 Eylül 1999 yılındaki düzenlemesiyle (1999 sonrası çalışanlar) 720 lira olan taban maaşı, 2008 yılında yapılan düzenleme ile artık 350 lira, bu da sigortası asgari ücretten ödenen kişilerin emekli maaşı demek. Bu düzenleme sonrası sadece asgari ücretle geçinenler değil.! İşverenin asgari ücretle gösterdiği milyonlarca kişiyi bağlıyor. Bazı işverenler çalışanına 2.500 Lira maaş verse de prim ve vergileri düşürmek için #SGK 'ya asgari ücretli gösteriyor. Bu durumda çalışan yüksek maaş alsa bile emekli maaşı 350 liranın üstüne çıkamayacak.

1999 yılı sonrası sigortası asgari ücretten yatırılanların bağlanacak emekli maaşı miktarı, emekli oldukları tarihteki asgari ücretin yüzde OTUZBEŞ 'İ olacak.!

Sayın Mehmet Müezzinoğlu,
Yeni Bakan Sayın Jülide Sarıeroğlu,
#EyT LİLER BU UYGULAMADAN EN ÇOK MAĞDUR OLAN KESIMLERDEN...

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Türkiye ÇAYKUR'un hisselerinin rehin olup olmadığını merak ediyor! ÇAYKUR'un durumunun sorulduğu Ekonomi Bakanı bakın o soruya nasıl cevap verdi? Güdük Necmi'den geri kalanlar .. HALİT AKÇATEPE KİMDİR? Çinde trafige takılmadan 1200 yolcu taşıyacak otobüs Arkadaşına araba çarpan köpeğin yürek burkan görüntüleri

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Gelmiş Geçmiş En İlginç Kahin Baba Vanga Şu Ana Kadar Olanları Bildi 2018 Sonrası için Kehanetleri ise Tüyler Ürpertici