Asgari ücretli emeklilik maaşı 350 lira olucak. Şaka gibi

623 izlenme29 Eylül 2017
Reklamlar
UNUTANLAR ve ÖNEMSEMEYENLER İÇİN TEKRAR HATIRLATALIM.! 
Bu yeni bir uygulama değildir.!
350 lira Emekli Maaşı, 2008 yılından sonra çalışmaya başlayıp, SİGORTA primleri Asgari ücretten yatanlarda, taban aylık tır.

https://youtu.be/2-7iGnFRKn4

#SİGORTA PRİMİ ASGARİ ÜCRETten YATANLAR 350 LİRA #Emekli MAAŞI ALACAK.!

SGK'nın, 8 Eylül 1999 yılındaki düzenlemesiyle (1999 sonrası çalışanlar) 720 lira olan taban maaşı, 2008 yılında yapılan düzenleme ile artık 350 lira, bu da sigortası asgari ücretten ödenen kişilerin emekli maaşı demek. Bu düzenleme sonrası sadece asgari ücretle geçinenler değil.! İşverenin asgari ücretle gösterdiği milyonlarca kişiyi bağlıyor. Bazı işverenler çalışanına 2.500 Lira maaş verse de prim ve vergileri düşürmek için #SGK 'ya asgari ücretli gösteriyor. Bu durumda çalışan yüksek maaş alsa bile emekli maaşı 350 liranın üstüne çıkamayacak.

1999 yılı sonrası sigortası asgari ücretten yatırılanların bağlanacak emekli maaşı miktarı, emekli oldukları tarihteki asgari ücretin yüzde OTUZBEŞ 'İ olacak.!

Sayın Mehmet Müezzinoğlu,
Yeni Bakan Sayın Jülide Sarıeroğlu,
#EyT LİLER BU UYGULAMADAN EN ÇOK MAĞDUR OLAN KESIMLERDEN...

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ERDOGAN TAM CHP ZİHNİYETİ DİYECEKTİ İSTEDİĞİ CEVABI ALAMAYINCA MAVİ EKRAN VERDİ :) 1 MAYIS 1977 .. 500 bin insan katılmıştı ön saflarda yüzlerce sanatçı aydın vardı Melih Gökçek, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin kasasını bomboş bıraktı Kürsü delikanlısı

Bakmadan Geçme!

KAPAT
FETÖNÜN MAGAZİN İMAMI NİHAT DOĞANMI