Ana Sayfa
06 Kasım 2017 ( 204 izlenme )
Reklamlar

Arabistan’da yaşananlar akaryakıt fiyatlarına yansır mı?

Suudi Arabistan'da aralarında dünyanın sayılı şirketlerinde ortaklıkları da bulunan bazı prenslerin tutuklanmaları ve bunun bir iktidar kavgası olarak değerlendirilmesi, uluslararası piyasalarda petrol fiyatlarını yükseltti. Bu durumun Türkiye'de zaten çok yüksek olan akaryakıt fiyatlarına yeni bir zam olarak yansıması bekleniyor.


OPEC’in en büyük petrol üreticisi ve ihracatçısı olan Suudi Arabistan’daki siyasi bir kargaşa yaşanması endişeleri Batı Teksas  petrolünün varil fiyatını Temmuz 2015’ten bu yana ilk kez 56 dolar seviyesinin üzerine çıktı.

NYMEX’de Batı Teksas petrolü şu sıralarda Cuma gününe göre 0,29 dolar artışla 55,93 dolar seviyesinde işlem görüyor.

ICE’de Bret petrolü de Cuma gününe göre 0,31 dolar artışla 62,38 dolar seviyesinde.

BENZİNİN LİTRESİ 5.50

Geçtiğimiz günlerde akaryakıta yapılan zamların ardından Türkiye’de benzinin litre fiyatı 5.50 TL’ye kadar yükselmişti. Motorinin litre fiyatı ise 4.93 TL’ye satılıyor. Benzin ve motorine yapılan zamların ardından otogaza da 6-7 kuruş zam yapılmıştı.

FOREKS

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Fatih Portakaldan meb bakanına kapak 20 saniyeden sonrasına dikkat edin... ABDyi perişan eden kasırgadan ilginç görüntüler HDP'li Fırat hemşehrisi olan Mehmet Metiner'in mal varlığı için bakın neler söyledi. Hüsnü Mahalli: Türkiye karşısında Rusya, İran ve Suriye’yi bulacak