Ana Sayfa
11 Mayıs 2017 ( 243 izlenme )
Reklamlar

Antalya'da mermer ocaklarına karşı mücadele eden çevreci çift öldürüldü

Antalya’da mermer ocaklarına karşı yürüttükleri mücadeleyle tanınan yaşam savunucuları Aysin Büyüknohutçu ve Ali Ulvi Büyüknohutçu, Finike’de dağ evinde öldürülmüş olarak bulundu.


Antalya'nın Finike İlçesi Alacadağ bölgesinde oturan Ali Ulvi Büyüknohutçu ve eşi Aysin Büyükhonutçu'dan haber alamayan yakınları, bölgede yaşayan komşularını aradı. Komşuları öğleden sonra çiftin evine giderek kapıyı çaldı. Kapıyı açan olmayınca merdivenle balkondan evin içine bakan komşuları Büyüknohutçu çiftinin yerde harketsiz yattığını gördü. Haber verilmesi üzerine bölgeye jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi.

Çiftin komşularından Süleyman Dinç, Ali Ulvi Büyüknohutçu'nun evin iç kısmında, eşi Aysin Büyüknohutçu'nun ise evin balkon kapısında kanlar içinde yerde yattığını belirtti. Dinç, eve giremediklerini ve jandarmaya haber verdiklerini söyledi.

Antalya'da çeşitli siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşlarında görev alan Ali Ulvi Büyüknohutçu, bölgede faaliyet gösteren mermer ocaklarına karşı yürüttüğü çevreci mücadeleyle tanınıyordu.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

'17/25 ARALIK BELGELERİNİN TAMAMINI YAKTILAR' videolu haber Burhan Kuzu'ya çok konuşulacak 'Adalet Mitingi' kapağı 1 haftada Kemik ve eklemleri yeniden doğmuş gibi yapıyor! İstanbul İkitelli’de açık ‘Evet’ oy kullanan kişi kendisine itiraz edilince olay çıkardı!