Ana Sayfa
22 Kasım 2017 ( 2357 izlenme )
Reklamlar

'Ankara'da Erdoğan sonrası için hazırlık yapanlar var'

'Ankara'da Erdoğan sonrası için hazırlık yapanlar var'


HDP Sözcüsü Ayhan Bilgen, Ankara’da Erdoğan sonrasına hazırlık yapan kesimler olduğunu iddia etti.

HDP Sözcüsü Ayhan Bilgen özellikle iktidar çevresindeki kimi kesimlerin "Erdoğan sonrası" için hazırlıklara başladığını öne sürdü.

Bilgen şunları söyledi:

“MHP’nin seçim barajı ilgili başlattığı tartışma, ittifak meselesinin de doğrudan Cumhurbaşkanı tarafından cevaplandırılıyor olması da bir mutfak hazırlığı yapıldığını gösteriyor. Son pazarlıklar, son el yükseltme girişimleri ile karşı karşıyayız. Bu tartışmaların hiçbiri ilkesel, demokrasiyle ilgili tarafı yok. İktidarı uzatmaya ve Erdoğan sonrasına hazırlık hamleleridir bunlar. Erdoğan’la mı yürünecek? Erdoğan’la yürünecekse kim Erdoğan’la yürüyecek? Erdoğan’sız olacaksa kim bu mirası devralıp yürütecek? AKP’nin kurucuları mı, 15 Temmuz’da Erdoğan’a sahip çıkan milliyetçi çevreler mi bu mirasa sahip çıkacak? Seçim takvimi biraz bu güç dengelerine, hesaplaşmalara, bu yeni buluşmalara ya da bu birbirlerine göz kırpmalara bağlı şekillenecek.”

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ABDULLAH GÜL BOMBAYI ATTI ! Yer yerinden oynar Gökçek.. Kendin ettin kendin buldun :) Güneş Panellerinden 10.000 Kat Fazla Enerji Üretebilen Güneş Küresi İcat edildi Songül Yakut’la ilgili dikkat çeken Deniz Gezmiş detayı