Ana Sayfa
15 Eylül 2017 ( 71 izlenme )
Reklamlar

AKP milletvekili: 17-25 Aralık'tan sonra FETÖ okullarına gidenlere teşvik verdik

KRT Haber'de Çağlar Cilara'nın konuğu olan AKP Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten, devletin şu an karanlık bir odada olduğunu ve sağdan soldan her yerden yumruklar geldiğini bu nedenle tedbir alması gerektiğini ifade etti. Ancak İçten'in FETÖ soruşturmalarına ve KHK ihraçlarına tepkisi oldu. İçten, 15 Temmuz sonrası hakkında adli ve idari işlem yapılan 400 bin kişinin tamamının FETÖ'cü olamayacağını söyleyerek, “Zaten 400 bin kişi FETÖ'cü ise ülke bitmiş" dedi.

"HAKLARININ İADE EDİLECEĞİNDEN EMİNİM"

İçten, FETÖ’den içeri alınanların eğer FETÖ’yle bir ilişkileri olmadığı ortaya çıktığı takdirde bu insanların birkaç yıl içinde haklarının iade edileceğine emin olduğunu aktardı. İçten şöyle konuştu:

"Bakın bu ülkede 28 Şubat mağdurları olmadı mı? Bu 28 Şubat mağdurları atıldığı memuriyetten gitti, bütün düzenleri bozuldu, ama 2003-2004 gibi yıllarda tüm hakları iade edildi. Sonra ne oldu? Ergenekon olayı. Bir sürü general ve polis mağdur olmadı mı? Bunların hepsinin hakları iade edilmedi mi? Şimdi ben şunu söylüyorum, bu konuda mağdur olduğunu düşünenler şunu iyi bilsinler gerçekten FETÖ terör örgütünde militan olarak yer almamışsa insanlarımız belki bir yıl belki 2 yıl ama kesinlikle haklarının iade edileceğine ben adım kadar eminim, bu olacak" 

"İNSAN HAKLARINA AYKIRI"

Cuma İçten, FETÖ’nün gazetesini okumanın, okuluna gitmenin, bankasına para yatırmanın bir suç unsuru olamayacağını belirterek, bu durumun insan haklarıyla bağdaşmayacağını söyledi. İçten, "En tepedeki arkadaşlarımız bizi iyi dinlesinler, ortaya konulan şablon şu olmamalı; Sen devlet memurusun ama senin çocuğun FETÖ'nün okuluna gitmiş. FETÖ'nün okuluna gitmek, Zaman Gazetesi okumuşsun veya abone olmuşsun, Bank Asya'ya para yatırılması, örneğin bu üç kriteri sadece baz alalım, bir devlet memurunda bu üç kriter varsa ve eğer memuriyetten atılmışsa bu insan haklarına aykırı bir durumdur." şeklinde konuştu.
"DEVLET FETÖ’NÜN OKULUNA ÇOCUKLARINI GÖNDERENLERE TEŞVİK VERDİ"

17-25 Aralık’tan sonra devletin, FETÖ okullarına çocuklarını gönderenlere bizzat destek verdiğini de belirten İçten, şu şekilde konuştu:

"Hiç kusura bakmasın kimse, okul mevzusu, devlet FETÖ'nün okuluna çocuklarını götürenlere teşvik verdi, devlet verdi bunu. 17 25 Aralık'tan sonrasını söylüyorum, öncesini söylemiyorum, 17 25 Aralık'tan sonra FETÖ'nün okuluna çocuklarını götürenlere devlet teşvik vermiş diyorum. Sen benim çocuklarımı FETÖ'nün okullarına yolladım diye memuriyet alırsan bu doğru olmaz. Niye, o okulun ruhsatını veren devlet, denetleyen de devlet, o zaman suçlu kim? Ruhsatı veren, teşviki veren, denetleyen. Herkes yerinde duruyor ama vatandaş içerde. Allah kabul etmez bunu. Bunların hiçbiri hukuken de kriter olamaz."


Demeny colour films from 1890's film 52 1890 yılına ait görüntüler renklendirilmiş

30 Ağustos 2017 0 izlenme
  

1900'lerin başında çekilmiş eski Istanbul görüntüleri

30 Ağustos 2017 0 izlenme
  1890 bir japon ailesi.. Japanese family and tea ceremony 1890's. Film 11206

30 Ağustos 2017 0 izlenme
  

1925 senesinde İstanbul'da yapılan Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluş yıl dönümü kutlama etkinlikleri. İngiliz arşivine aittir.

30 Ağustos 2017 0 izlenme
  
Demeny colour films from 1890's film 52 1890 yılına ait görüntüler renklendirilmiş

30 Ağustos 2017 0 izlenm


 

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Ne konustuklarını bilmemek .. yorum bulamadım SELVİ'DEN AKŞENER İTİRAFI... AKP ŞAŞKIN!.. korku sarayı sarmış Safra Kesesi Taşına İğde Kürü KAYIN PEDERİM İSTEDİ YAPTIM. ARINÇ’IN DAMADINDA ŞOK İTİRAF