Ana Sayfa
22 Kasım 2017 ( 224 izlenme )
Reklamlar

AKP Mehmetçik'in isyanını görmezden geldi

AKP Mehmetçik'in isyanını görmezden geldi

CHP'nin asker zehirlenmelerinin araştırılması için Meclis’e verdiği önergeyi, AKP'liler reddetti.


CHP, Manisa’daki asker zehirlenmelerinin araştırılması için Meclis’e önerge verdi. Ancak CHP’nin verdiği önerge AKP’li vekiller tarafından reddedildi.

CHP Milletvekili Tuncay Özkan ise bu duruma sosyal medyadan tepki gösterdi. “Vicdansızlıkta son nokta! AKP, askerlerimizin gıda zehirlenmelerinin araştırılmasına karşı çıktı.” diye yazan CHP’li Özkan, “AKP, mehmetçiğimizin çığlığını duymadı, yandaşlara siper oldu...” ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU

Manisa 1. Piyade Er Eğitim Tugay Komutanlığı Albay Arif Seyhun Kışlası'nda 18 Haziran’da askerlerin dördüncü kez zehirlenmesi kamuoyunun tepkilerine neden olmuştu. Manisa’daki asker zehirlenmeleri sonrasında, 1 asker hayatını kaybetmiş, 3 bin asker de hastaneye kaldırılmıştı.

Yaklaşık 3 hafta önce asker zehirlenmelerinden sorumlu olan ROTA’nın tutuklu genel müdürü Ahmet Türkmen, baş gıda mühendisi Ahmet Gürcün ve satın alma sorumlusu sessiz sedasız serbest bırakılmıştı. Odatv, Manisa’daki askerlerin gıda zehirlenmesi şüphesine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan Binbaşı A.A.’nın ifadesine ulaşmış ve skandal ortaya çıkmıştı. Binbaşı A.A.’nın ifadesine göre; yemek şirketiyle yapılan sözleşmede şirkete “5 kez zehirlenme” vakasına kadar izin verildiği belirtilmişti.

Yemek kontrolünün başındaki isim olduğuna Emniyet ifadesinde dikkat çeken Binbaşı A.A., ilk zehirlenme olayının ardından bir yazı ile sözleşmenin feshinin yapılması gerektiğini komutanlarına bildirdiğini söylemişti. Sözleşmede yer alan bir madde nedeniyle fesih yapılmadığını komutanlarının anlattığını belirten Binbaşı A.A. ifadesinde şunları söylemişti:

“Zehirlenme vakaları ile ilgili olarak ilk zehirlenme vakası olduğunda, üst rütbedeki komutanlarıma durumdan dolayı zehirlenme vakası gereği sözleşmenin feshedilmesi ve ceza işlem için bilgi verdim ve yazı yazdım. Ancak üst rütbeli komutanlar sözleşmede açık madde olarak 5 kez zehirlenme vakası olması durumunda veya yemeklerin kötü çıkması durumunda sözleşmenin feshedilebileceği şeklinde kesin amir hüküm var diye bana söylediler. Ben de bu amir hükmü sözleşme maddeleri arasında okudum. Yemek hizmeti sunan şirket ile Milli Savunma Bakanlığı sözleşmeyi yapmıştır.”

Odatv.com

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

BOĞAZIMIZ KURUYACAK %10 ZAM GELİYOR Skandal... Erdoganında katıldığı programda Atatürk'e hakaret ediliyor.. Ve Erdoğan o şahsa sarılarak ödüllendiriyor SON DAKİKA; AKP'li Vekilden ŞOK İTİRAF!!! Türkiye Bu İTİRAFI Konuşuyor! Bu İTİRAF CB Erdoğan'ı Küplere Bindirecek! LÜTFEN PAYLAŞALIM... Yaşlı teyzeden akp'ye sert tepki