Ana Sayfa
07 Mayıs 2017 ( 3294 izlenme )
Reklamlar

AKP'DEN AKLA ŞOK HAMLE!..Aziz Pabuşçu demişti ama...

UYGUR TÜRKLERİNE SINIR DIŞI

AZİZ PABUŞÇU: AKP SAYESİNDE TÜRK OLMAKTAN KURTULDUK

Binlerce Suriyelinin vatandaş yapıldığı Türkiye’de, Çin’in talebiyle oturma izni dahi olan 21 Doğu Türkistan Türk'ü sınır dışı edilmek üzere gözaltına alındı.

İstanbul TEM ekipleri İstanbul Zeytinburnun’da operasyon düzenledi.
 Operasyonda 11 çocuk 7’si kadın ve 1’i yaşlı 21 Doğu Türkistanlıyı gözaltına aldı. Karakola götürülenlerin çoğunluğunun Pasaportlu ve Türkiye’de oturma izni olan ikameti olan Doğu Türkistanlı olduğuda öğrenildi.

Gözaltına alınan 21 Doğu Türkistanlının Despot işlemi yapılarak sınırdışı edileceği öğrenilirken, Sınırdışı edilecek 21 Doğu Türkistan’lının Türkiye’den çıkarak Çin’nin işgali altında bulunan Uygur Özerk bölgesine gönderileceği bilgisi özellikle sosyal medyada büyük tepkiye neden oldu.

AKŞENER'DEN DE TEPKİ GELDİ

MHP Genel Başkan adayı Meral Akşener de 21 Uygur Türk'ünün gözaltına alınmasına tepki gösterdi. Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Akşener, "#21DoğuTürkistanlı'nın Çin'e iade edilmesi, 1945'te Ruslara iade edilirken, Boraltan köprüsünde şehit edilen, 147 Türkün acı utancı gibidir" ifadelerini retweet yaptı.

Kaynak: Yeniçağ

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ATATÜRKÜN SAMSUNA ÇIKIŞINDA, VAHDETTİN ve Kırk Bin Altın Yalanı Atatürk Döneminde Kuran Yasaklandı ve Dini Kitaplar Yakıldı! (Belgelerle İspat) tabiki o yalan deşifre ediliyor bu videoda Orhan Bursalı ile Nagehan Alçı Birbirine Girdi... 800 Yıllık Tohumlar Ekilince Bakın Ne Oldu!