Reklamlar

'AKP'de her vekilin Fethullah'la bağlantısı var'

CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, iktidar partisi AKP’nin partisine FETÖ/PKK ile işbirliği yaptığı iddialarına, “Ak Parti’de her vekilin Fetullah’la bağlantısı var. Çoğu Pensilvanya’ya gitmiş. En masum olanı İnsan Hakları Derneği’nin açılışını yapmış. En masumları o derneğe bağış toplayarak konuşma yapmış” dedi 
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, iktidar partisi AKP’nin partisine FETÖ/PKK ile işbirliği yaptığı iddialarına, “Ak Parti’de her vekilin Fetullah’la bağlantısı var. Çoğu Pensilvanya’ya gitmiş. En masum olanı İnsan Hakları Derneği’nin açılışını yapmış. En masumları o derneğe bağış toplayarak konuşma yapmış” şeklinde cevap verdi. 
“En masumu Fetullah’ı ziyaret etti” 
15 Temmuz Başarısız Darbe Girişimi’nin ardından ilan edilen Olağanüstü Hal (OHAL) kapsamında çıkarılan Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile 100 bini aşkın kamu personelinin ihraç edilmesi, TSK’da yaşanan ihraçlar nedeniyle kamuoyunun merak ettiği siyasette FETÖ iddialarına ilişkin soruya Gaytancıoğlu, “Ak Parti’de her vekilin Fetullah’la bağlantısı var. Çoğu Pennsylvania’ya gitmiş. En masum olanı İnsan Hakları Derneği’nin açılışını yapmış. En masumları o derneğe bağış toplayarak konuşma yapmış. Bunu yapanlar da FETÖ iddiasıyla bize yüklenenler. Ak Parti Antalya Milletvekili (Vekilimiz Şafak Pavey’in kolunu çıkardı) Gökçe Özdağ mesela Kimse Yok Mu Derneği üyesi” şeklinde cevap verdi. 

‘Kırkpınar’a daha fazla ödenek ayırmalı’ 
Olimpiyatlardan sonra en eski spor organizasyonu olan Kırkpınar’a devletin daha fazla ödenek ayırması gerektiğini söyleyen Gaytancıoğlu, “Kırkpınar’ın 656’ncı yılı kutlanıyor. Edirne için çok önemli. Olimpiyatlardan sonra 2’nci spor organizasyonu. Kırkpınar Edirne’nin tanıtımına da çok önemli katkısı var; turist sayısı, günübirlik ziyaretçiler gibi. 
‘Kılıçdaroğlu 16-17 Temmuz’da Edirne’de’ 
Kırkpınar ‘Festival’ havasında kutlanabilir. Belediyemiz de bu konuda çok çalışıyor. Diğer ilçeler de kutlamalar var. Bunu Türkiye geneline yaymak gerek. Kırkpınar Edirne’nin tanıtımının yanı sıra Türkiye’nin birlik ve beraberliğine de önemli katkısı var. Türkiye’yi yönetenlerin Kırkpınar’a daha fazla ödenek ayırması gerekiyor. Bu işin bir siyasetinin olmaması gerekiyor. Kırkpınar artık Türkiye’ye mal olmuş bir şey. Zaten Genel Başkanımız da çok önem veriyor. Kendisi 15 Temmuz anma etkinliklerinin ardından 16-17 Temmuz’da tarihinde başka bir şey olmazsa Edirne’ye gelecek” dedi. 
Reklamlar

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Binali Yıldırım'a Şok Protesto Paylaşıyoruz !!