Ana Sayfa
23 Kasım 2017 ( 670 izlenme )
Reklamlar

Akıl almaz olay.. Üniversitede akılalmaz olay... 11 yaşındaki çocukları kırbaçladılar

Dünya Çocuk Hakları Haftasında Mimar Sinan Üniversitesi’ne bağlı konservatuarın Orta Öğretim Bale Bölümü’nde eğitim adına dehşet verici bir olay yaşandı.

Gazete Müstehak’ın haberine göre; 15 Kasım günü, yaşları 10 ve 11 olan bale bölümü öğrencileri okul bahçesinde oynarken, lisans öğrencisi “B. K.”tarafından tokat atılarak bir odaya kapatıldı ve ardından kırbaçlanarak dövüldü.


Gazete Müstehak’ın haberine göre; 15 Kasım günü, yaşları 10 ve 11 olan bale bölümü öğrencileri okul bahçesinde oynarken, lisans öğrencisi “B. K.”tarafından tokat atılarak bir odaya kapatıldı ve ardından kırbaçlanarak dövüldü.

DERSE GİRMEYE DEVAM EDİYOR

Yaşanılan akılalmaz olay sonrasında okul yönetimi kırbaçla dövülen çocukları sınıfta toplayarak aileleri ile iletişime geçmelerini engellemeye çalıştı. Darp edilen öğrencilerin ilk fırsatta ailelerini aramaları üzerine veliler okula akın etti. Okul binasına girmeleri engellenen  veliler ile okul yönetimi arasında çıkan sert tartışmalar sonucunda veliler okula girdi. Okula giren veliler çocuklarını kırbaçla döven B. K’nin hiçbir şey olmamış gibi 6. Sınıf öğrencileri ile derse girmek üzere olduğunu görünce müdahale ettiler ve arbede yaşandı

Meydana gelen olayın üzerini okul yönetiminin kapatmak istediği iddia edilirken, velilerin ısrarı üzerine ertesi gün bir toplantı düzenlediği gelen bilgiler arasında. Toplantıya 5. sınıf velilerinin yanı sıra, Bale bölüm başkanı Dilek M. Evgin, Okul Müdürü Arş. Gör. Özlem Noyan, Arş.Gör. Gökçe Sönmemiş ve Müdür Yardımcısı Çiğdem Tekin katıldı.

ÇOCUKLARA TEHDİTÖğrenci velileri “Okul yönetiminin çocuklarımızın maruz kaldıkları bu kabul edilemez şiddet sonucu yaşadıkları travmayı hiçe sayması durumun ne kadar vahim olduğunun göstergesidir. Çocuklar çok korkmakta ve okula gitmek istememektedirler. Çocuklarımızı darp eden kişinin hiçbir şey olmamış gibi elini kolunu sallayarak etrafta dolaşması ve çocuklarımızı tehdit etmeye, onlara korku salmaya çalışması ise anlaşılır gibi değildir”dediler.

“BUNU GARANTİ EDEMEM”


Veliler, bölüm başkanının konuşmaları sonucunda okulda uygulanan şiddetin “sistematik” olduğunun açıkça ortaya çıktığını ifade ettiler. Öğrenci velileri, okulda küçük yaş gruplarına yetişkin öğrencilerin mümessil tayin edildiğini, o mümessillerin küçük öğrencilerin disiplininden sorumlu olduğunu, küçüklerin gürültü ya da yaramazlık yapmaları durumunda ise bunun hesabının üst sınıflardan ve mümessillerden sorulacağı yönünde tehdit edildiklerini yani okulda büyüklerin küçükleri ezmesi üzerine bir disiplin sistemi kurulduğunu söylediler

Toplantıda Bale Bölüm Başkanı Dilek M.Evgin’e “Çocuklarımız korku içinde, onların güvenliğini sağlayacak mısınız?” diye soran velilerin “Ben bunu garanti edemem” yanıtı aldıklarını söylendi.

Odatv.com

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

2. Abdülhamid'in Museviler'in Filistin'den toprak alımına verdiği izin Osmanlı Arşivi'nden çıktı Gece yarısı üniversite sınav sistemi yine değişti! YGS görünümlü TYT... Erdoğan’dan, medya patronlarına “Adalet Yürüyüşü’nü vermeyin” Fatih Portakal Ateş Püskürttü