Ana Sayfa
12 Haziran 2017 ( 1674 izlenme )
Reklamlar

AK PARTİ'DE REİS'E GÜVEN SARSILIYOR

Gazeteci Yazar İsmet Özçelik, AK Parti’de Reis’e olan güvenin sarsılmaya başladığını yazdı.
Özçelik Aydınlık’taki köşesinde Yargıda yaşanan “damatlar adaletinin” AK Parti’yi tabanda oldukça zorlamaya başladığını ifade ederek, yaşanan bu tablo karşısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tavırsızlığının kendisine yönelik güveni sarsmaya başladığını belirtti.
Özçelik’in yazısı şöyle:

“Önce İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın damadı Ömer Faruk Kavurmacı. Şimdi de eski Meclis Başkanı, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın damadı Ekrem Yeter.
Kavurmacı FETÖ’den tutukluydu. Özel bir hastaneden alınan raporla iş kitabına uyduruldu. Gerçi pek uymadı ama, damat serbest bırakıldı.
Yeter de geçtiğimiz günlerde FETÖ şüphelisi olarak gözaltına alındı. Jet hızıyla tutuklandı, jet hızıyla tahliye edildi.

ZARAR VERİYOR

Bülent Arınç’ı tanıyoruz. FETÖ’nün kumpaslarını nasıl savunduğu arşivlerde kayıtlı. FETÖ’nün silahlı terör örgütü olduğunu 15 Temmuz gecesi öğrenmiş(!) Bu nedenle, “Bana ahmak diyebilirsiz” açıklaması yapmıştı.
İki damadın durumu AKP’lileri zor durumda bıraktı. AKP milletvekili Şamil Tayyar “Yeter artık” diye isyan etti. Ama Tayyar yalnız değil. AKP’de onun gibi düşünenlerin sayısı hızla artıyor.

FETÖ İSTESE YAPAMAZDI

Cumartesi günü bir grup AKP’li ile birlikteydim. Katar’ı, Suriye’yi, ABD’nin tavrını konuştuk. Benim söyleyeceklerimi onlar söyledi.
Özellikle Suriye konusunda görüşleri ilginçti. “Şartlar Esad’la işbirliğini zorunlu kılıyor. Geçmişte şu oldu, bu oldu… Artık küçük hesap yapma dönemi değil” dediler.

“Peki Reis de mi böyle düşünüyor?” diye sordum. “Onun adına konuşamayız. Ama aklın yolu bir” yanıtını verdiler.

Sonra sıra “damatlara” geldi. Lafı uzatmadılar. Özetle şöyle dediler:

“FETÖ, duruşmalarda taktik üstüne taktik geliştiriyor. Kafaları karıştırmak için çırpınıyorlar. Pek başarılı oldukları söylenemez. Ama onların yapamadığını biz yaptık. İki damat FETÖ’ye son görevlerini yerine getirdiler. Kardeşim madem serbest bırakacaksın niye tutukluyorsun? Millet ne der hiç düşünmüyor musun? Damat adaleti, FETÖ’ye yarıyor.”

Suratlarını görmeliydiniz.

REİS’E GÜVEN SARSILIYOR

AKP’lilerin sitemi biraz da Cumhurbaşkanı Erdoğan’aydı. Açık konuşmasalar da anlaşılıyordu. Her şeye anında müdahale eden, yeri geldiğinde hakim ve savcılara talimat veren Erdoğan’ın sessizliği canlarını sıkmıştı.
Artık kimse başkasına kabahat bulmuyor. Bundan sonra bütün olumsuzluklar Reis’in defterine yazılacak.
Defter de şimdiden kabarmaya başladı. Seçime kadar ne olur bilmem. Kıdem tazminatı, emeklilik yaşı, zeytincilik yasası, AKP MKYK ve MYK’da beklenen FETÖ tasfiyesinin olmaması. Arkasından damatlar..!
AKP içinde Reis’e güven sarsılmaya başlamış gibi! Uyarması bizden!”
siyasetcafe.com

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜNDEN 13 İL İÇİN IŞİD UYARISI AKP'li Yıldız kadınları hedef aldı: Ümmetin en büyük sorunu kadınlar Öksürmekten Ciğeri Sökülenlere Derman Olacak Karışım Beraber yürüdünüz siz o yollarda