Ana Sayfa
08 Kasım 2017 ( 2848 izlenme )
Reklamlar

AĞIR İDDİA... MHP ŞOKTA!...

ATAKLI: MHP'Yİ AKP DESTEKLEYECEK

Gazeteci Can Ataklı, bugünkü köşe yazısında 2019'da yapılacak seçimlerle ilgili öngörülerde bulundu.

AKP ve MHP'nin güç kaybı yaşadığını ifade eden Ataklı, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Başkanlığı kaptırmamak için önlem alma düşüncesinde olduğunu yazdı.

Seçimlerde AKP ve MHP arasında ittifak olabileceğine dikkat çeken Ataklı, MHP'nin yüzde 5'i bulamayacağını ve AKP'yle ittifak yapmanın Bahçeli için "MHP'yi kurtarma formülü" olduğunu ifade etti.

Ataklı'nın yazısından öne çıkanlar şöyle:

"ERDOĞAN 2019 SEÇİMLERİNİN ZORA GİRDİĞİNİN FARKINDA"

"İttifak konusu yıllardır konuşulur ama bir türlü sonuca bağlanamaz. Nedeni basit, çünkü bugüne kadar konuşulan ittifak hep AKP'ye karşı kurulacak ittifaklardı. Oysa şimdi artık AKP'nin ittifaka ihtiyacı var. Erdoğan belli ki başkanlık seçimini kazanamama ihtimalinin gün geçtikçe ağırlık kazandığını görüyor ve buna karşı önlem almaya çalışıyor. "

"MHP'NİN BARAJI GEÇMESİ ÇOK ZOR"

"Tabii ittifak yasası AKP'ye bir can suyu olacağı gibi MHP'yi de kurtaracak formül. Eğer bir değişiklik olmaz ve bugünkü partiler yapısıyla seçime gidilirse MHP'nin barajı aşması çok zor görünüyor. "

"MHP'Yİ AKP KURTARABİLİR Mİ"

"Öyle ki barajın yüzde 7'ye ve hatta yüzde 5'e düşürülmesi bile MHP'yi kurtaramayabilir. Oysa bir ittifak yasası kabul edilirse MHP'den kopan oylar bu ittifaka yönelebilir ve bu da AKP'nin toplam oyunu artırır. Ayrıca bu sayede artık Meclis'e girme umudu çok düşen MHP milletvekili kazanabilir."

 'CHP TERÖRİST' ALGISI YARATILMAYA ÇALIŞILIYOR"

"Haberi Hürriyet'te yazan AKP yazarının kurduğu bir cümleyi ayıplıyorum. O cümle aynen şu; Bu durumda AK Parti, MHP ile ittifak yapabilecek. CHP'nin içinde HDP'nin de yer aldığı 'Hayır Bloku' ile ittifak yapabilmesi gibi. 

AKP yandaşları her fırsatta CHP'yi genel başkanlarının "terörist" diye suçladığı HDP ile ortak gibi göstermeye ve "CHP terörist" algısı yaratmaya çalışıyor."

Kaynak: Yeniçağ

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İsmail küçükkaya canlı yayında agır konuştu böyle namussuzluk olmaz dedi gundeme bomba gibi düştü Kendine bir Hobbit evi yapan kadın: Stuart Grant.. insanın yaşamak isteyecegi en şirin ev Balyoz kumpasında ordudan atıldı mucadele etti geri döndü.. Şehit yarbay songül yakutun acı dolu yaşamı Güvenliğiniz İçin Facebook Hesabınızdan Acilen Silmeniz Gereken 12 Şey